Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes házilag szájvizet...

Érdemes házilag szájvizet készíteni?

Figyelt kérdés

Még sosem használtam, viszont rendszeresen fogat mosok naponta 2-3x, erős rágót rágok.

Szeretném kipróbálni a szájvizet, de nem akarok készen venni a boltban, mert szerintem drága, annyit nem akarok rá költeni, de találtam egy jó receptet. Kell hozzá víz, szódabikarbóna, borsmenta illóolaj. Mit gondoltok? Érdemes kipróbàlni?

A szájvíz csak szájszag ellen jó, vagy a fogakat is ápolja?



2021. jan. 20. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Pénz = minőség. (Elviekben)

Olcso husnak hig a leve.


Szajviz kórokozók, bakteriumok ellen is jo. Az alaphigienia resze igenyesebbeknel. Mondjuk en pl fogselymet nem hasznalok, pedigaz is alap akar, de en nem szeretem.


A ragonak mi koze a fogmosashoz? Az kb ami szajszag ellen jo, meg cukrosak, egészségtelen.

2021. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, ápolja, meg még vissza is növeszti ha esetleg kiesett, plusz a rákot is gyógyítja.
2021. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Drága? Korábbi teszteken nagyon jól szerepelt, nyert is pl. a DM saját márkás szájvize, amiből a fél liter most épp 449,- Ft. A házilag készítendő cucc alapanyagait sem feltétlenül kapod meg ennél olcsóbban.
2021. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a legdrágábbak 1 liter kb 2500 ft.. elég 5 hétig egy embernek napi 2x öblítéssel
2021. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 liter listerin 1200 Ft.. mi ebben olyan drága?
2021. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5! Speciel én nem költenék rá annyit, ha egy sokkal praktikusabb és olcsóbb megoldás is van rá...
2021. jan. 20. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem praktikus de te tudod..
2021. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Hagyjátok, bolond ez. Fogkrémre se költs, ott a szódabikarbóna meg a folyékony szappan :D
2021. jan. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!