Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 25 évesen műfog?

25 évesen műfog?

Figyelt kérdés
Sok lyukas fogam van, pénteken sajnos a második foghúzásom lesz, feladta a gyökérkezelt fogam:( Mivel sok lyukas van, azon gondolkozok hogy inkább kihúzatom az összeset és egészet megcsináltatom. Valaki csinálta már így? megéri az árát?

2021. jan. 25. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kérd ki a fogorvosod véleményét. Egyáltalán nem biztos, hogy minden fogad húzásra ítélt. Tömött fogakra is készíthető fogpótlás.
2021. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Úgy érted, szimpla kivehető műfogsort? Az nem túl drága, de nem fogod szeretni, nehezen megszokható, meg kell vele tanulni beszélni, rágni, és sosem fogsz vele olyan jóízűen enni, mint a saját fogaiddal.

Ha implantokat szeretnél, az pedig nagyon drága, főleg, ha teljesen fix fogsort szeretnél, és esetleg még csontpótlás is kell.

Ne húzasd ki a fogaid, hanem tömesd be, amelyiket lehet, és állj rá az alapos szájápolásra!

2021. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És hogy ha a 2 kihúzott fog helyére menne? Implantátumra sajnos nem telik
2021. jan. 25. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
egyrészt baromi drága, másrészt ahol nincs fog ott sorvad az íny és alatta a csont is
2021. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy az összes létező fogát kihúzza, hanem hogy az összes problémásat.


Azért csak sokkal jobb "mentegetni" a fogakat. Ha már pótolni kell, és egy 1-1 fog hiányzik, akkor egy pár tagú hídpótlás az neked is sokkal jobb, mint ha annyi fog hiányzik, hogy csak kivehető lenne készíthető.


Egyébként ha a foghiányt úgyse implantátumokkal pótoltatod, akkor pár fogat amúgy is le kell csiszolni hozzá, ha van köztük agyontömött vagy több oldalról szuvas fog, akkor még jól is jön ki a helyzet, hogy hídkorona kerül rá.

2021. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, de olvastam hogy idővel tönkremegy a fog tőle
2021. jan. 26. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen, idővel minden tömés tönkremegy, minden gyökérkezelés tönkremegy, minden fogpótlás tönkremegy (legfeljebb nem élsz 200 éves korodig, hogy tényleg minden tönkremenjen). De egy idő után a fog is elszuvasodik, az íny lesorvad a fog körül. Most akkor 30 évesen én is húzassam ki minden fogamat és viseljek protkót?
2021. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
84%

Nekem nagyon rosszak voltak a fogaim genetika miatt (alapból sárgák voltak a fogaim, mert a csont is sárga volt..). 350ezer FT volt a fogszabályozás, implantátum+fogfehérítés meg egy két dolog +300ezer ft. 650ezer ft. ezért dolgoztam vagy félévet legalább.. de nekem megérte, végre szépek a fogaim.


Tanácsolom, hogy tartsd meg a menthető fogaidat.

2021. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a híd nem örökéletű, azért egy elég hatékony megoldás 10-20 vagy akár még sokkal több évre is. Főleg, ha alaposan tisztítod (olyan fogselyem is van, amit alatta át tudsz vezetni és ott is kitisztítani). Érdemes a meglevő fogaiddal kihúzni, amíg lehet, és ha kivehető pótlásod van, az is biztosabban fog állni, ha vannak még megtartott fogaid. Minden fogat érdemes kezelgetni, amíg lehet, mert nem tudhatod, hogy melyik lesz pont az a három, ami még 80 éves korodban is meglesz és életmentő lesz a stabilan álló pótlás elkészítéséhez.


Idővel persze egyre kevesebb és gyengébb fogad lesz, de hülyeség lenne direkt felgyorsítani ezt a folyamatot. Csak azért, hogy ne kelljen végignézned a lassú pusztulást, inkább legyen meg gyorsan a pusztulás? Nem a legokosabb módszer.

2021. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igazatok van, megnyugtattatok
2021. jan. 26. 15:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!