Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy csomó a fog gyökérnél,...

Van egy csomó a fog gyökérnél,pont az orrom alatt. Valószínűnek tartom hogy genny hólyag. Valószínűleg lesz foggyökér kezelésem. A kérdésem pedig az hogy mire számítsak? Előbb kezelik a hólyagot és kapok gyulladáscsökkentőt vagy egyből gyökér kezelés

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam hogy gyulladt fognál eléggé fáj a gyökér kezelés. 26 éves vagyok de még nem volt rossz fogam ez az első alkalom és eléggé rá vagyok parázva

#fogorvos #Fogygökér kezelés #Genny hólyag
2021. jan. 26. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés, és az általános "fogmegtartó" intézkedések legtöbbször károsak a fogakra hosszabb távon.


Kifejtem miért (tapasztalataim):


Bevezető:

Először is, a fogorvosok az orvosi norma szerint járnak el amire felesküdtek, ez nem feltétlenül az egyén számára előnyös, ettől eltérni csak az egyén kiejezett kérésére és írásbeli nyilatkozatának tudomásulvétele után lehet amennyiben vállalja az orvos.



A manapság hazsnált akril, és fényrekötő műanyag tömések nem antiszeptikusak, minta régebbi fém tömések, ez azt jelenti, hogy a felületükön könnyebben és több baktérium tapad meg mint az ínyeden, vagy a közvetlen fogzománcodon ami saját anyagcserével és védelemmel rendelkezik ( a fogbél, és a foggyökér táplálja).


Ez az anyagcsere nem sokkal gyorsabb mint például a hajad növekedése.


Egy ami biztos, ha a fogbél elpusztul( például gyökérkezelés miatt) az anyagcsere megszűnik, innentől egy halott csontdarabot cipelsz a szádban ami ha nem zár tökéletesen ( nem nanométeres a fogorvos precizitása amikor betömi a fogad), akkor egyfajta gócponttá válhat mivel belül kényelmesen elszaporodhatnak benne a csontevő, egyéb gyulladást okozó baktériumok, amik éjszaka amikor alszol a többi fogad egészségét is fertőzik, veszélyeztetik, hiába mosol fogat akármivel, a betömött de szivárgfó fogat kipucolni fogkefével, házilag stb nem lehet.


Folty köv.

2021. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg antibiotikumozni fog, aztan mehetsz vissza 3-5napon belul.
2021. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Folyt köv:


A "modern" akrill, fényrekötő műanyag tömések szavatossági ideje, max 5-7 év. A fogorvos is elmondja, hogy éves kontrollra járni ajánlott.


A lényeg annyi lenne, ha egy fogad már odáig jut, hogy gyökérkezelni kell, akkor a többi fogad egészsége érdekében miért ne gondolkodnál el azon, ha van elég fogad, hogy a gyulladtól megszabadulj és kihúzasd?


A gyökérkezelés közvetlenül érinti az idegcsatornákat, innentől az idegekhez olyan anyagok juthatnak, és jutnak be amik természetes módon nem tudnának, ezek akár a betömött fogban képződő méreganyagok baktériumtoxinok is lehetnek autoimmunbetegségek, reuma, allergia kialakulását elősegítve.


Mivel nincs ideg, így nem igazán tud a tested jelezni ha gond van, csak ha már nagyon nagy baj van, és a környező szövetek is reagálni kezdenek és gennyes tályog keletkezik ami sebészeti feltárással jár.


Úgyhogy fontold meg mi mit ér meg, változtass a táplálkozási szokásaidon, kevesebb szénhidrátot és üditőt igyál, több halkonzervet egyél, továbbá este lefekvés előtt úgy mossál fogat, hogy a fogkrémet legalább 5 percig a szádban tartod miután minden fogadat átsikáltad, és kiköpése után vízzel nem öblítesz, csak megtörlöd a szád kívül.


Ezzel elősegíted, hogy a fogkrém hatóanyagaiból több épüljön be a fogzománcba, így annak anyagcseréje erősödni tud, és építő irányba tolódik el az ásványianyag csere (több épül be, mint amennyit elveszít)

2021. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

20 eves tokeletws tömésekből áll csomó fogam. Semmi bajom.

De biztos en örüljek, hiszen itt ez a nagyon elmés írás

2021. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni amugy a gyokerkezelest. Azt is, ahol nem elhalt a fog. Adnak erzestelenitot. Nehany mp es kellemetlrn pillanat, többször, nem folyamatosan
2021. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20 eves tokeletes tömésekből áll csomó fogam. Semmi bajom.

De biztos en örüljek, hiszen itt ez a nagyon elmés írás



Nincs bajod, vagy nem tudod van e, vagy nem tudod mitől van bajod, nem ugyanaz, 20 éves kompozit / kerámia, egyéb fényrekötő tömés pedig nincs.


Maximális szavatosságuk 10 év. Szóval max amalgámod lehet, az nekem is van, és strapabíró, panaszmentes, viszont nem kellett gyökérkezelés amikor csinálták, és csak egy van belőle, a többi fogam kihúzattam inkább, és azután szűnt meg a fogorvosról fogorvosra járkálás, de még a szuvasodások is a többi fogaimon, nameg a frontérzékenység az állkapocs izületemben.


Nem jártál az én cipőmben, nem tudhatod a lábméretem "elmés írás".

2021. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig van.

És semmi baja, nem csak ránézésre, vannak ám képalkotó vizsgálatok.

De én most fejeztem be veled, az ilyet nem bírom, meg meddő hülyeség, hogy te távolból megmondod, mi van az én fogamban, amit én látok 20 éve, de te előadod az ellenkezőjét látatlanban...te megcáfolsz látatlanban.

Ez valami pszichés gond lehet amúgy.

Örüljünk, hogy a kevésbé szoros fogsorod nem szuvasodott tovább.

2021. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig van.


És semmi baja, nem csak ránézésre, vannak ám képalkotó vizsgálatok.


De én most fejeztem be veled, az ilyet nem bírom, meg meddő hülyeség, hogy te távolból megmondod, mi van az én fogamban, amit én látok 20 éve, de te előadod az ellenkezőjét látatlanban...te megcáfolsz látatlanban.


Ez valami pszichés gond lehet amúgy.


Örüljünk, hogy a kevésbé szoros fogsorod nem szuvasodott tovább.



Te méltatlankodtál az én válaszomra "elmés írás" !


Kit érdekel a te fogsorod?


A kérdezőnek válaszoltam te is tedd ugyanezt, és ne mások válaszain okoskodj, választás még jövőre lesz csak!

2021. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy eszembe jutott hogy még a csomó előtt fogmosás közben megcsúszott a fogkefe. Utána jelent meg a csomo. Esetleg qz ütés okozhatta?
2021. jan. 27. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de kicsi a valószínűsége, véraláfutás nincs?
2021. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!