Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés alatti fogszuvasodásom...

Tömés alatti fogszuvasodásom sajnos oda jutott hogy a gyökérre is lement és nem 100% hogy lezárható a gyökértöméssel. Van valamilyen megoldás erre?

Figyelt kérdés
Kb 50% esély van rá hogy megmeneküljön csapozással és koronával. Ki mit választana? Húzás vagy? Sajnos nagy rágófog.

2021. febr. 7. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Betömték a fogam majd letört a tömés, újra mentem. Megint rá egy félévre most ketté tört a fogam. Ideiglenes megoldásként amalgám tömést kaptam, mert ez valamennyire elméletileg lassítja a folyamatot. De sikeresen megint letört ez a fogam:D szóval én is most fogok menni fogorvoshoz. Ha lehetne én implantátumot kérnék. Viszont ha nem akarnék annyi szenvedést és nem is látszódna, akkor kihuzatom a fogam:)
2021. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit szenvedtem már gyökérkezeléssel, hogy gondolkodas nélkül kihúzatnám és implantátum rakatnék be, ahogy tettem ősszel is. Nagyon drága, de igazából a sorozatos gyökérkezelés se olcsó. (magánban)
2021. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is sokat szenvedek a fogaimmal. Tömés alatt 1-2 év és alászuvasodik... Szinte folyamatosan járnom kell fogdokihoz.

Körzetihez járok mert anyagilag nem bírnám ha állandóan magánba mennék :(birnám

Szerintem pont a hátsó nagy rágó fog a legfontosabb ezért bosszankodok...

Implantátum nem rossz, de kb több mint 1 havi fizum :/

2# Neked mennyi volt az implantátum és hol (város)?

2021. febr. 8. 00:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!