Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan akinek felnőttké...

Van itt olyan akinek felnőttként kusza a fogsora? Lelkileg megvisel titeket?

Figyelt kérdés

Terveztek fogszabályzást?

Általános iskolában volt éjszakai fogszabályzóm évekig, ami szinte semmit nem segített. Miután befejeződött a kezelés, visszaálltak a fogaim. Nagyon rossz emlék, mert végigszenvedtem az egészet, és az orvos is folyton kiabàlt velem.

Szóval felnőttként kuszák maradtak felül a fogaim, ami miatt önbizalomhiányos és visszahúzódó lettem.

Nem tudom nem késő-e újra belevágni 26 évesen.

Akik ilyen helyzetben vannak, ti mennyire viselitek rosszul a helyzetet?

Párom van, amit nem is értek. Azt sem értem hogy tetszhettem koràbban is bárkinek. :(

N


2021. febr. 7. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy elkésve, tudok olyanról, aki 40 plusszosan vágott bele a fogszabályzásba. Ha csak annyi az akadály, hogy már nem vagy tini, akkor nyugodtan menj el megcsináltatni, nem ciki, ráadásul már vannak láthatatlan vagy szinte láthatatlan változatai is
2021. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon gondolkodok rajta. Jól esett ez a biztató hozzászólásod :)

Korábban is volt már eszemben, de mindig volt fontosabb dolog amire kellett a pénz, ez meg nem két forint sajnos.

Azt sajnálom, hogy a szüleim is sokat kifizettek ezért annó, és eredménye nem volt. Utána mondták, hogy vágjunk bele az állandó fogszabályzásba, de én hülye akkor már nem akartam a rossz élmények miatt. Nagyon bánom így mai fejjel.

2021. febr. 7. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, en 28 eves lettem most, es eldontottem, hogy megcsinaltatom a fogaimat.

Szerintem kusza fogsorral keptelenseg onbizalmat szerezni, en ott tartok, hogy tukorbe sem tudok nezni.

Szoval en mindenkepp megcsinaltatom.

De mielott a fogszabalyzot felteszik szepen sorba helyre kell hozni az adott hibakat.

Most vegre befejeztem az osszes lyukas fogam betomeset (6 db volt), illetve fogkoleszedest.

Ezutan a kovetkezo lepes lesz a bolcsessegfog huzas.

En hatarozottan rettegek a fogorvosoktol, de minden csak elhatarozas kerdese!

En nagyon nagyon javaslom neked is, hogy csinaltasd meg, plane hogy zavarnak a fogaid..

2021. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper ilyet olvasni. Én is rettegek a fogorvosoktól, főleg a gyerekkori dolog miatt, de ez így meg nem állapot.

Ismerős a helyzeted. Mindenhol kerülöm a tükröket, ügyelek rá, hogy egy kép se készüljön rólam. Most már nagyon súlyos önbizalomhiányom van emiatt. Pedig más problémám nincs magammal.


Nézegettem, tényleg vannak teljesen láthatatlan készülékek, de még belső fogszabályzó is.


Minden vágyam, hogy ennyi év után szégyen nélkül mosolyogjak és ne mindig én legyek a szótlan, visszahúzódó ember minden társaságban. :(

2021. márc. 6. 16:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Mármint azt szuper olvasni, hogy rászántad magad a fogszabályzásra.:)
2021. márc. 6. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 32 évesen csináltattam fogszabályzót.Hasonló okok+harapási gondok miatt.Én is féltem a fogorvostól gyerekkori élmények miatt. De már bármilyen kezelésre be merek ülni a székbe. Úgyhogy semmivel nem vagy elkésve, és egyáltalán nem ciki felnőttként fogszabályzót viselni.Nekem fémből készült fogszabim volt. És ne hallgass senkire, csak magadra. A negatív beszólásokat engedd el. Tuti lesz ilyen is. Nekem is volt.
2021. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetemi oktatómnak volt fogszabályzója.40 körül lehetett szerintem.
2021. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!