Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az igaz, hogy hogyha ráparázun...

Az igaz, hogy hogyha ráparázunk akkor nem fog hatni a fogászati érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor miért? Mi köze van hozzá?


Előre is köszönöm a válaszokat


2021. febr. 8. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Gyulladásnál előfordulhat, hogy nem hat teljes mértékben, illetve valamennyi fájdalmat be is képzelhetünk, ettől függetlenül még hat az érzéstelenítő.
2021. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Oké, nekem végül három injekciós érzéstelenítőt kellett beadni, de végül hatott.
2021. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy van összefüggés, mert én végig rettegem a kezeléseket, de az esetek többségében hat a szuri.
2021. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Az elképzelhetető, hogy nem hat teljesen, mert

- be van gyulladva

- túl kevés ideig vár az orvos

- neked alapból több kell az érzéstelenítőből


De a ráparázás nem lehet az oka. Ha még fáj, akkor jelzel az orvosnak, hogy azonnal álljon le, ő majd beadja a következő injekciót.

2021. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem hamarosan majd a bölcsességfogamat kell kiszedni. És most azért parázok annyira, mert egy egyszerű tömésnél ha fáj akkor eltudom képzelni ahogy leállítom az orvost hogy már kezdem érezni az idegeket, de egy bölcsességfog húzásnál ha kitépi úgy a fogam hogy annak ellenére hogy le van ott zsibbadva a szám, és látszólag hat lehet hogy ordítani fogok egyet.. vagy a bölcsességfog húzásnál ez máshogy megy?
2021. febr. 8. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tépi ki a fogad. :D szépen meglazítja, kimozgatja. Vagy ha bonyolultabb a helyzet akkor körbe fúrja körülötte a csontot (vagy valami ilyesmi, én nem sokat éreztem belőle) és kiemeli a fogat.
2021. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az érzéstelenítő nem hat, hanem te éled meg rosszabbul a fájdalmat, ha ráparázol.
2021. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem a tömés jobban fájt, mint a foghúzás. De régen volt, meg nem is bölcsességfog. Ettől még simán lehet, hogy te is így jársz.
2021. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én remegek mint a nyárfalevél, pánikolok, hányingerem van, néha sírok is XD egyszer hazaküldött a doki, mert anyira f-stam, hogy nem tudott elkezdeni dolgozni a számbanXD

És nekem így is mindig hatott, pedig volt húzás, ebből kifolyólag implantátum is.

2021. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!