Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lesz velem, ha kihúznak...

Mi lesz velem, ha kihúznak rengeteg fogamat?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogdokinál (SZTK) mivel az utóbbi két hétben legalább négy fogam fájdult meg (ebből kettő gyökérkezelt) azt mondta ki kell húzni őket, valamint ínygyulladásom van amire semmi sem használ, pedig világ életemben kétszer mostam fogat. Az első fogaim gyökerénél pedig cisztát vagy valami gennyet mutatott a röntgen, ami miatt azokat is ki kellene. Tehát összesen 11 fogról van szó, amit nem élnék túl, mivel nincs pénzem koronákra, ezért kivehető fogptólás kell 19 évesen... nem tudom mi lenne jobb, de tényleg eléggé fájnak az utóbbi időben ahhoz képest biztos jobb lenne. Annyira szégyellném magam emiatt, hogy nem hiszem, hogy többet mernék egyáltalán közösségbe járni, meg a suliba is tuti beszólogatnának emiatt. Magándokira meg nincs pénzem, régebben volt akkor el is mentem, de hihetetlen mértékben romlanak a fogaim.
2010. aug. 16. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
"pedig világ életemben kétszer mostam fogat" ez most komoly? -.-"
2010. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem kihagyta a "nem" szócskát, és világéletében kétszer hagyta ki a fogmosást.
2010. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy naponta kétszer, az maradt ki:)
2010. aug. 16. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mit kell piszkálni, úgy értette napi 2szer mos fogat.....

Sajnállak nagyon, pontosan tudom, hogy ez nagyrészt genetika :( Nekem sem a legjobbak a fogaim, sok tömésem van sajnos) Biztosan ki kell húzni azokat a fogakat? - Hugimnak épp mint neked, az első 2 foga felett cisztát találtak, de nem kell kihúzni, szájsebészeten kitisztítják - kérdezz meg egy másik dokit is, nagyon fiatal vagy, főleg a kivehetős műfogsorhoz, márpedig ha nem lesz fogcsonk sem, csak az a megoldás marad.

2010. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

úgy érti naponta kétszer.

majd ha lesz pénzed megcsináltatod, de ha tényleg elviselhetetlenül fáj, akkor azzal csinálni kell valamit. De nem tudom milyen tanácsot vársz, mert ha húzni kell, akkor húzni kell, ha nincs pénz pótlásra, akkor nincs (majd lesz)ebben nem tudunk segíteni.

esetleg szüleid nem tudják finanszírozni legalább az első fogakat, amik láthatóak?

2010. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nagyon jól meg lehet csinálni.Ha ez miatt közösítenk ki, akkor nem is normálisak.Előbb utóbb mindenki fogával lesznek gondok!
2010. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, anyukám egyedül nevel hármunkat így nem, a korona darabja meg 22 000Ft, néztem is hogy mi van, így csak ezt tudom megengedni magamnak sajnos.

Köszi a válaszokat.

2010. aug. 16. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
igaza van annak aki azt tanácsolta, hogy nézesd meg másik dokival is, hátha ő nem akarja egyből kihúzkodni az összeset.
2010. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyelld, sajnos vannak emberek, akik bármit is tesznek, hamar elromlik a foguk,tömni vagy húzni kell. :( Mindenki lehet így, bárkivel előfordulhat, gondolom pl.tavaly még te sem gondoltad volna...
2010. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, tavaly ilyenkor még semmi baja nem volt a fogaimnak, úgy kb. az utolsó két hónapban alakult így ki...
2010. aug. 16. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!