Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ajánljátok a szájzuhanyt...

Ajánljátok a szájzuhanyt fogselyem meg fogmosás mellé, hatekony szájápolasi eszköz?

Figyelt kérdés

A közvélemenyre vagyok kívancsi miként ítélitek meg a szájzuhanyt.


Azt hozzáteszem, hogy vettem egyet, én meg vagyok vele elégedve, de nem tudom ki hogyan viszonyul a témához, mennyire elterjedt a cucc, van-e altalam ismeretlen előnye vagy hátránya stb.

(Leszarozhatjátok, magasztalhatjatok vagy amit akartok, csak indokoljátok meg.)



2021. febr. 13. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A szájzuhanyt inkább fogselyem helyett ajánlom. Nem cseszi szét annyira az ínyed. Persze néha mehet a fogselyem is, de a szájzuhany egy jobb megoldás.
2021. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

a szájzuhany nem helyettesíti a fogselymet! ez inkább egy fogmosás és fogköztisztítás utáni dolog, egy plusz, ha valaki még ezeket kiegészítené.

a fogselyem ugyanis mechanikusan tudja eltávolítani a plakkot, viszont a szájzuhany csak a lazábban tapadó lepedéket képes.

tilos a használata olyan esetben, ha a használó súlyos ínygyulladásban szenved, mert ilyenkor bepréseli az ínybarázdába a lepedéket, súlyosbítván ezzel a fennálló problémát.

mellette szól, hogy kutatások alátámaszthatóan csökkenti az ínyvérzési indexeket rendszeres használat mellett.


összességében nem elengedhetetlen, de akinek van kedve, az használhatja

2021. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"tilos a használata olyan esetben, ha a használó súlyos ínygyulladásban szenved"

Ne már, nekem a doki pont erre ajánlotta most akkor ne hasznaljam megse?

2021. febr. 13. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor pontosítok: tulajdonképpen a fogorvosok körében is megoszlanak a vélemények :D


Elvitathatatlan, hogy képes csökkenteni az ínygyulladást, erre tudoményos kutatások vannak.

Azonban, akinek SÚLYOS ínygyulladása van (mély tasakok), emellett még helytelenül is használja az eszközt, úgy, hogy a lepedéket az ínybarázda mélyére tuszkolja, nem pedig kisodorja onnan, annak igenis nagyobb problémát fog okozni.

2021. febr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

" emellett még helytelenül is használja az eszközt, úgy, hogy a lepedéket az ínybarázda mélyére tuszkolja, nem pedig kisodorja onnan"

De hogy lehet helytelenül használni? Merőlegesen a fogaira teszi az ember és húzza az ínyvonalon, nem? Honnan tudom ha beljebb megy a lepedék? Akkor ha durva ínysorvadásom van mi a fenét tudok csinalni vele ami 100%ban hat és biztonságos? Mert a paradontaxtól is mesésen rohadt lefelé. :/

2021. febr. 13. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:

olvasd el pl ezt a bejegyzést. itt is meleg szívvel ajánlják, de felhívják a figyelmet a helyes használatra.


[link]


"A zuhany fejét mindig 90o-os szögben tartsuk, körülbelül 3 mm-re az íny vonalától.

Ügyeljünk a helyes technikára! Ha a vízsugarat a fogak felszínéről az íny felé irányítjuk, azzal a lepedéket könnyen a tapadási vonal alá préselhetjük, ami ott megrekedve tasakképződést eredményez, ezáltal a fogágyat károsítja."


"akik komolyabb fogágybetegséggel, súlyos paradontitisszel küszködnek, feltétlenül kérjék ki parodontológus fogorvos vagy dentálhigiénikus véleményét, hogy egyáltalán javasolt-e, és ha igen, a betegség mely fázisában a szájzuhany használata!"

2021. febr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Does a Water Flosser Push Bacteria into the Pocket?

Research shows that the water flosser does not push bacteria into the periodontal pocket; in fact, the reverse is true"

[link]

Köszi a mini szívrohamot a semmire...

2021. febr. 14. 01:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valid eszköz lehet, főleg annak aki nem tud rendesen fogselymezni (pl. mozgássérült).

Egyébként nyugodtan használhatod a 400 Ft-os fogselymet, csak használd. Én, mióta használom sokkal szebb az ìnyem és a fogaim is tisztábbak.

2021. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogkefe, fogkrém és fogselyem mellett a szájzuhany szerintem nem sokat tud már hozzátenni a szájhigiéniához. Egy agyonmarketingelt cucc, amit eladnak az embereknek.

Sok fogorvos szerint inkább árt a szájzuhany, mert kitágítja az ínytasakokat a fog tövénél, ahova aztán több lepedé tud lerakódni a következő étkezésnél.

Szerintem aki fogkefével, fogkrémmel fogat most és fogselymet használ, annál már semmit nem ad pluszba a szájzuhany.

Faterom vett sok-sok éve szájzuhanyt, ma is megvan, de nem használom.

2021. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!