Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás ebben az esetben?

Fogpótlás ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég rosszak a fogaim több lyukas és az alsó szabálytalan illetve van felül egy farkas fogam.


Tervezgetem vagy inkább egyenlőre álmodozom arról hogy teljesen új fogsorom legyen,csak hogy nem tudom hogyan is lehetne. Hiszen eddig csak 2 fogam hiányzik egy alul az őrlő fog mellöl és felül metsző fog mellől.

A többit tömték és még van amit nem tömtek. A felső bal rágófogam pedig ki fogják húzni. Az igazi kérdésem az hogy húzassam ki mindet vagy lehet pótolni egyet-egyet és majd ki alakul az összkép?

én úgy gondolom hogy ami még jó fog az maradhatna így na és persze anyagilag is jobban ki lehetne jönni.



#ár #fogpótlás #fogpótlás menete #bármilyen tanács
2021. febr. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell kihúzni, beszélj fogorvossal!
2021. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi egyelőre még csak tervezem ha beszélek orvossal akkor nem mondhatom hogy még csak tervezem vagy ha igen azért is el kér 5000-et.


te esetleg már pótoltattál?

2021. febr. 16. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem csinál semmit csak konzultál azért nem kér semmit. Nekem már 20 éves koromban felül volt ragasztott protkóm. 40 évesen újra csináltattam, hozzácsaptak még egy-két fogat. Mérd fel a terepet ki mennyiért dolgozik, mert nagy különbségek lehetnek. Ha nem sürgős, köss egészségpénztárt mert támogatás jár rá és abból fizeted. Én is úgy csináltam.
2021. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazi kérdésem az hogy húzassam ki mindet vagy lehet pótolni egyet-egyet és majd ki alakul az összkép?"


Ez nem úgy működik, hogy neked kell otthon eldönteni, hogy mit akarsz kihúzatni! Tehát ha mész a fogorvoshoz, a "miben segíthetek?" kérdésre az a válasz, hogy "rendbe szeretném rakni a fogsoromat, a hiányzó fogakat szeretném pótolni". Akkor megnézni, hogy van-e menthetetlen fog, amit húzni kell, és hogy a menthető fogak mentésére / a hiányzó fogak pótlására milyen lehetőségek vannak!

2021. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasokat
2021. febr. 17. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!