Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő után állhatok...

Mennyi idő után állhatok vissza normál étrendre foghúzást követően?

Figyelt kérdés

Öt nap (120 óra) telt el azóta, hogy kihúzták a bal felső bölcsességfogamat. Első nap nettem, utána inkább folyékonyat, pürét, ma már puhább főtt ételeket is ettem. Mennyi idő után biztonságos visszaállni normál étrendre? Én a hatodik napon gondoltam.

A sebet sajnos nem tudom ellenőrizni teljesen (teljesen hátul van a fog, arc felé nőtt), csak a széléből látok valamennyit, az húzódik. A vérrögöt szerintem az ötödik napon részben elvesztettem, mert most valamivel "üresebb" a seb.



2021. febr. 17. 09:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: természetesen a chipseket, ragadós ételeket még a 10. nap leteltéig/amíg a seb teljesen össze nem forr (bár nem tudom teljesen ellenőrizni) kihagynám. Csak a másik oldalon rágok.
2021. febr. 17. 09:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Több fogam is húzták, sajnos!

Én 2-3 nap múlva a másik felén majd fokozatossan,óvatossan engedtem arra a felére is! Evés után jól öblítsd át a szád főleg azt a részt,úgy nem lehet gond!

2021. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon ráparázok a foghúzásokra, főleg utána, szóval előfordul, hogy hetekig a másik oldalon rágok, de a 2-3. naptól kezdve már mindent eszek.
2021. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Kb 1 hét, mire a seb behámosodik, onnantól már ugyanúgy mehet bármi. De szigorú megkötés általában csak 3 napig szól, ez is csak a pici szemes dolgokat, a tejes és tojásos ételeket tiltja.
2021. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-4 napig mindenképpen figyelni kell az étkezésre (kerülni kell: tejtermékek, aprómagvas ételek [pl. szezámmag, mák...], alkohol). Most már nem valószínű, hogy lesz probléma, ha idáig nem volt.
2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs szájzárad, aznap már bármit ehetsz (kiv. tejtermékek).


Én soha nem éltem ilyen pépeken foghúzás után. Persze, ígyis a 45 kg-t alulról súrolom, ha napokig csak ilyen szrokat eszek, akkor varratszedésre csak a csontvázam megy, kb.


Hagyjuk már, annyi, hogy a másik oldalon kell rágni és óvatosabban.

2021. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, ha valaki rábukkann a kérdésre: ahogy írtam az első öt napot, úgy étkeztem, utána pedig puhább ételeket (másik oldalon rágva), egy hét letelte után pedig már visszaálltam normál étrendre. Azt hiszem a második hétig rágtam a másik oldalamon, utána már mindkettőn. A seb (felső bölcsességfog) lassan húzódik, három hét után már kb. nem tudott beleszorulni ételmaradék, most egy hónap után pedig még mindig van nyelvvel kitapintható kis lyukacska, de húzódik. Idő míg begyógyul. Köszönöm a válaszokat, illetve minden jót!
2021. márc. 15. 09:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!