Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzáskor mindenképp hat az...

Foghúzáskor mindenképp hat az érzéstelenitő?

Figyelt kérdés
Ma kaptam dalacint azt kell szednen 6 napig. 1 -jén kell mennem vissza akkor kihúzza letört fogról van szó inyig van letörve. Fájni fog?
2021. febr. 18. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon fájdalmas lesz.
2021. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Persze barmennyit nem lehet adni, de a fogorvos akkor kezd hozza, ha mar teljesen elzsibbadtal, es ha nem bizonyulna elegnek, kozben is adhat.
2021. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
47%
Igazad van 2-és válaszoló, biztos nem fogja a fogorvos engedni, hogy fájjon! Nekem is volt foghúzásom(bölcsességfog) és gyakorlatilag “kellemesebb” volt mint egy tömés, semmit nem éreztem, hangok sincsenek! Nyugalom! :)
2021. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Úgy mondanám, hogy valamennyit biztos hat. Nyomást, feszegetést mindenképp fogsz érezni. Ha nem fáj élesen, akkor király.
2021. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha a dalacin jól teszi a dolgát akkor nem fog fájni
2021. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SMJ2021 válasza:

Nekem pár hete húzták a kissé gyulladt fogam, ami ínyig letört. Kaptam 3 injekciót, és kB 5 perc alatt kinn volt. Mivel rágófog volt, 3 gyökér volt, külön kellett kiszedni. Éles fájdalmat nem éreztem, sőt fájdalmat sem! Leválasztja az ínyed letolóval, kimozgatja, aztán ha kellően mobilis, akkor fogóval kiszedi. Egy jó dokinál nincsen fájdalom, még akkor sem, ha kicsit be van gyulladva! Szerintem az egyetlen rossz az injekció, de az sem fájdalom, inkább csak kellemetlen. És persze az sem mindegy, hogy felül, vagy alul van. A felsők könnyebben jönnek.

Az egyik alsó nekem sajnos utána begyulladt, 2 hét után újra kellett kaparni, és bár 4 szurit kaptam, akkor is fájdalmas volt a művelet. A varrás már meg sem kottyant utána. Húzás után érdemes mindent betartani, mert ha szetesik a véralvadék, aztán tisztítani kell, az bizony nem kellemes! Se tejtermék, se dohányzás, se köpködés, se öblögetés pár napig! De ne félj, ha ínyig van törve, olyan speckó eszközök vannak, hogy pár perc alatt, fájdalom nélkül kiszedi a szájsebész!

2021. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat. Nekem felül az egyik kisörlőröl van szó. Az egyik fele az lötyög is. A másik fele nem.
2021. febr. 20. 10:25
 8/9 SMJ2021 válasza:
49%
Akkor az pár perc alatt kinn lesz. A felső fog hamarabb kinn van, viszont a szuri egy picit rosszabb a szàjpadlásba. De ha már lötyög is, akkor talán egy perc alatt megvan. A felső kisőrlő két gyökerű, tehát szerintem 1-1 perc alatt kiszedi őket. Nekem ott tovább tartott megvarni, amíg hat az injekció, mint maga a húzás és a varrat😊 nem lesz baj.
2021. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2021. febr. 20. 15:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!