Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudok eljutni fogorvoshoz...

Nem tudok eljutni fogorvoshoz és megőrülök annyira fáj a fogam. Mit tudok tenni jelenleg? Okok lent

Figyelt kérdés
Borzasztó szar helyzetben vagyok. Nincs tb-m csak kapom a felszolításokat fél éve. Magándokira nincs pénzem. Egy régi elvileg gyökérkezelt fogamból kiesett a tömés, gennyes belül és lüktet 3 hete. Nem tudom kifizetni a kezeléseket. Nincsen se rokomom, se barátaim a közelben és lassan mérgezést kapok a fájdalomcsillapítóktól. Tb-t nem tudom kifizetni. Semmi jövedelem nincs. Csak az anyám van, de neki sincs pénze. Munkahelyem megszünt októberben ezért nincs tb. Nem találtam munkát azóta.
2021. márc. 5. 01:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Lassan ott tartok h fogom a fogót és kihúzom magamnak
2021. márc. 5. 01:12
 2/8 anonim ***** válasza:

de így szerinted mégis mit lehet tenni?

esetleg írd ki facebook-ra, hátha vállal egy doki, vagy menj egy adj egy kis vérplazmát és abból fizesd ki a dokit

2021. márc. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum kéne a fogadra, mert így gáz lesz...ha belázasodsz, kórházba kéne menned, ha van tb, ha nincs.
2021. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nekem sincs munkám és még elég tudatlan vagyok meg fiatal, de engem elvitt anyukám a munkaügyi központba kaptam papírt postán 1-2 hét volt az bevittem a városházára és így 1 évig fizeti az állam a tb-m. Tudom, hogy sok idő de közelebbinek tűnik, minthogy magad fizesd ki.
2021. márc. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

1. TAJ számod érvényes még ? Most van ez a kavarás vele,hogy fél év után elveszik ,sajnos én nem néztem utána pontosan,de úgy gondolom ha nálad még nem jött el ez a pont elmehetsz a körzetihez.

2. Önkormányzatban lehet kérvényezni hogy fizessék a tb-d ,nem jár sokáig ,talán 2-3 hónap,de a semminél több .

3. Regisztrált munkanélküli voltál már,mióta elvesztetted amunkahelyed? ha nem,és meg van előtte az elegendő munkaviszonyod ,akkor 3 hónapig fizetik a tb-t is utánad,te meg álláskeresési járadékot kapsz

4. Ha egyik sem járható út,és sneki nem tud kölcsönadni,akkor legvégső esetben provident hitelhez fordulnék,mert így nem lehet élni. Sosem vettem fel,fogalmam sincs milyen feltételek vannak,ha ez is lehetetlen akkor passz.

2021. márc. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sürgősségi foghúzást TB hiányában is ingyenesen megcsinálja a körzeti fogorvosod, vagy a fogsorvosi ügyelet. Ne húzd vele tovább az időt, mert baj lesz!
2021. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem csinálja meg. Röntgent kötelező ott helyben kifizetni plusz rám sóznak még egy valag tartozást amit amugy se tudok kifizetni. Piros jelzéssel van a taj kártyám. Munkaügyit megpróbálom elintézni de az is hetekig eltarthat itt falun
2021. márc. 5. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg megpróbálhatnál családtaggal, ismerőssel antibiotikumot feliratni (nekem gyulladt gyökérre, OSPAMOX- ot írtak mindig). Ezzel nyerhetsz egy kis időt.


A tb meg olyan, hogy szerintem mostanság mindenkin el fogják kezdeni a behajtást, úgyhogy ennyi erővel bemehetsz az sztk-ba és kihúzathatod.


Esetleg hívd fel a Máltai Szeretetszolgálatot, rémlik valami olyan, hogy van ingyenes ilyen olyan ellátás a szervezésükben önkéntes orvosokkal.


Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni, komolyan aggódom érted így ismeretlenül is.

2021. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!