Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kezeletlen foggyulladás...

Kezeletlen foggyulladás következménye mi lehet, ha az ember több mint 1 hétig ki akarja húzni fájdalomcsillapítón?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben a fajdalomcsillapito nem hat, es a gyulladas atmegy a kornyezo teruletekre, nyirokcsomokra, fulre stb.
2021. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
1 hét nem vészes..ha viszont 1 hónapig csinálod akkor nagyban megnő a daganatos betegségek kialakulásának kockázata.
2021. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, de én ugyanígy kezeletlen foggyulladással jutottam el a kihúzásig, mert sajnos nem lehetett megmenteni a fogat.

Ha hamarabb mentem volna orvoshoz meg lehetett volna

2021. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyulladáscsökkentőt kell szedni, orvossal irasd fel és akkor 1 hét után kezelhetik a fogad, így nem lesz semmi gond.
2021. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi történik ha elhal az ideg, és még mindig vár az ember? Most nem vagyok érintett, de egyszer volt hogy 2 napig vártam arra az orvosra akiben bízok. Gyógyszerek nem hatottak, egész éjszaka vízzel a számban hűtöttem, így elviselhető volt.

Aznap amikor mentem a dokihoz, mintha elvágták volna. Az mondta elhalt az ideg, és elkezdte a gyökérkezelést. Itt mi lehetett volna, ha még várok?

2021. márc. 5. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit most emlitettel, az egy tipikus fogbélgyulladás volt, ezt követően a fog elhal, a fajdalom megszűnik, majd (mivel hogy a fogbél egy zart tér) a gyulladás a gyokercsucsok korul manifesztálódik. Ilyenkor tapasztalható a tipikus kopogtatásérzékenység és fájdalom ráharapáskor. Ilyenkor is még a gyökérkezelés a megoldás.

Ha ez az állapot sincs kezelve akkor atmegy az egész egy kronikus folyamatba, fajdalmas fellangolasok, hetekig semmi, majd újra. Ez a fog egy góc lesz a szervezetben különféle gócbetegségeket okozva a hajhullástól a nőgyógyászati panaszokig.

2021. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm várandós volt, mikor begyulladt a foga. A fogorvosa úgy döntött annyira nem vészes, nem foglalkozott vele. A csaj kómába került, megcsászározták és majdnem meghalt. Azt hiszem egyébként bölcsességfog volt a ludas, az kicsit másabb, mint a többi. De szerintem nagyon durva, hogy idáig fajulhat a dolog. Borzalmas lehet egy ilyet átélni..
2021. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!