Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lesz így a fogammal? Mi...

Mi lesz így a fogammal? Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Fogorvost kérdeznék vagy aki szakértő. Mindig azt hittem ha elhal a fog,akkor kihullik,de enyéim letörtek, több is (még csak 30 vagyok) a gyökér bent marad. Tehát mindegyiknél fel kell vágni az ínt gondolom. Van ahol már benőtte az ín.ahol felvágják,oda már nem lehet fúrni pótfogat? Már csak ragasztott lehet? Magándokinál gyökérkezelésim is voltak,de azok is letörtek. Minden a torkomra jön le ezért mindig öklendezek és leszidott,de nem tudom megállitani hogy olyankor mozog a testem.fejrögzités nem jó mert fulladozok. Altatás mennyibe kerül,és hány fog lehet egyszerre? Ha csak minden második fogam maradna kb ami jó,akkor hogyan rögzitenek fogsort,hogyan működik? Szájpadládosat képtelen lennék használni,a ragasztott meddig bírja? Mindig fogorvos ragasztja vissza? Egy darab ínbe fúrt fog mennyibe kerül?
2021. márc. 9. 05:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem van implantátumom, 200 ezer körül jön ki egy darab foggal együtt.

Nekem is felvágták az inyem a rossz fogam eltávolításához. Ez nem jelent semmit, nem ez a lényeg hanem hogy a csont milyen állapotban van és van-e ínysorvadásod. Ezt az orvos tudja megmondani, mi látatlanban nem. De ha van elég pénzed, akkor szinte mindent meg tudnak oldani. ;)

Az öklendezés ellen nekem a nyugtató vált be. Segít ellazulni így csökken a garat reflex. (egy szem Frontin 4 órával a kezelés előtt, még egy szem 1 órával előtte, orvos javasolta így)

2021. márc. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogad akkor esik ki, ha az ínyeddel van baj, nem akkor ha a fogaddal.

Nem kell felvágni, a szájsebészeten ki tudják venni a gyökeret is.

Pótlásról ott tudnak részleteket mondani, vizsgálat után.

A rögzített fogsor akkor is megoldható, ha egy fogad sincs.

Altatás, helytől függően kb 50000/óra.

2021. márc. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És egy óra altatás alatt mennyi húzás vagy pótlás fér bele egyszerre? Lehet bízni az altatásban vagy pulzusomon észreveszik ha ébren vagyok? Olvastam már több olyat,hogy másfajta műtét közben ébren maradtak nem tudtak mozogni és belehaltak. Ettől félek :p
2021. márc. 9. 08:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyanígy vagyok mint te. Most szántam rá magam a megcsináltatásra. Úgy képzeld el hogy a felső fogsoromon 4db ilyen letört fog gyökeret, alul pedig 5dbot kellett kihúzni. Ezt egy-egy alkalommal végeztek el és az egész tartott negyed óráig max. Azt tudnod kell rólam hogy borzalmasan rettegek a fogorvostol de nekem a húzás a legkönnyebb. Én a fúrás tömés gyokerkezelestol rettegek. De nagyon. 9db fogam maradt felül, ezeket tömik, gyökérkezelik és megy rá a teljes hid korona. Nagyon drága az tény de a fogorvos rabeszelt erre. Pedig én mondtam hogy jó lesz nekem a részleges műprotézis is. De nem akarja engedni, menteni akar mindenképp.

Ugyhogy neked is bőven meg lehet oldani így a fogaidat, ha van rá keret. Az enyém kB 800.000 Ft lesz cakli pakli mindennel. De még filózom rajt én is hogy legyen e inkább a műprotézis, hisz ma már abból is olyan szupereket tudnak csinálni hogy pikk pakk megszokod és a kutya nem mondja meg róla hogy kivehető.

Az implantátum már kicsit húzós. Szerintem azt már csak akkor legyen, ha már nincs egy darab saját fogad sem. 1 db kB 200.000ft. Nekem az most a megfizethetetlen kategória lenne meg amúgy is ódzkodom tőle.

2021. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!