Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőleszedés nagyon fáj?

Fogkőleszedés nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most csináltatom meg a fogaimat. A felső fogsoromra fog korona készülni. Még nagyon az elején tartok. Eddig kihúztuk, amit mindenképp ki kellett. De még van sok fogam ami kezelésre szorul. De most nem annak állunk neki, hanem fogkőleszedés következik. Amitől borzasztoan rettegek, hiszen egyrészt van sok lukas, gyökérkezelésre váró fogam is, másrészt szörnyen érzékenyek is és van ahol enyhén de gyulladt is az inyem. Főleg az alsó első fogaim közt van sok fogkő, de ott is alapból nagyon érzékeny, konkrétan már ha a szájzuhanyt odatartom fáj... Akkor mire számítsak a fogkőleszedésnél? Azt mondták nem adnak érzéstelenítőt, és én most borzasztoan be vagyok parázva hogy hogy fogom kibirni, alapból is fogorvosfóbiám van, egyáltalán nem bírom, nehezen viselem az egészet. Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, meg ha rosszak akkor is. Köszönöm előre is!

2021. márc. 9. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Viszont évente legalább kétszer lekéne szedetni.
2021. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt az ínyed és érzékenyek a fogaid, akkor eléggé fájhat, de nekem adott érzéstelenítőt magán fogorvos, előtte pár éve még semmit nem éreztem fogkő leszedéskor.
2021. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy aktuális e még, de nekem csak egy ilyen kis bizsergő érzés szokott lenni az ínyemen olyankor :D
2021. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok rajt, tényleg nem fájt, néha volt kellemetlen egy egy helyen, de abszolút kibirhato. Köszönöm hogy válaszoltál. Most a csiszolásra vagyok raizgulva, az következik 🤦‍♀️
2021. márc. 16. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Azzal sajnos (vagy nem sajnos?) nincs tapasztalatom :/

Hármas voltam :)

2021. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég szedték(fél évente járok)Érzéstelenítő felesleges,néha lehet itt-ott egy érzékenyebb pont,de az csak egy pillanat.Nekem íny alól is szedték,az enyhén érzékenyebb volt,de simán ki lehet bírni.
2022. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!