Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sebek a szájpadláson? Mi lehet?

Sebek a szájpadláson? Mi lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja megfáztam, köhögök, hőemelkedésem van. Viszont ezzel egyidőben valami seb is kialakult a számban, a szájpadlásomon. Mivel nem látok rendesen rá, nem tudom mi ez. Lehet hogy egy nagyobb kiterjedésű afta, de nem tudom. A torkom is fáj, de olyan furán, mintha ott is az a seb szerű dolog lenne.

A háziorvost két napja próbálom hívni, még nem sikerült. Addig is, valami ötlet mit lehetne tenni ezzel a sebbel? Valami öblögetőt vagy házi praktikát tudtok ajánlani? Se enni, se inni, se beszélni nem tudok tőle normálisan.



2021. márc. 25. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor az inkább gomba lesz.

Háziorvost most mindenhol nehéz elérni, nálunk is csak a rendelési idő utolsó fél órájában érdemes hívni. Hívogasd szorgalmasan. E-mailt nem tudsz neki küldeni?

2021. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az e-mail címét nem tudom. Neten sincs ilyen infó megadva. :(

Próbálom majd még hívogatni. Muszáj lesz mert dolgozni nem mehetek, a lázmérésen nem jutok át, állandó hőemelkedésem van. Táppénzes papír mindenképpen kéne. Meg egyre gyengébb vagyok hogy nehezen megy az evés-ivás.

2021. márc. 25. 18:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Keresd meg a rendelőt, és az orvost (egy épületben lehet több orvos is) a neten. Szerintem ott minden elérhetőséget megtalálsz.

Tehát nem a privát e-mail címét kell megtalálnod, hanem a rendelőét.

2021. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt így nem tudom. Nálunk nem rendelő intézet van, hanem minden házi orvosnak külön rendelöje a város külön pontjain. Ha rákeresek az orvosomra, kiadja a címet és a telefon számát. Hogyan kellene máshogy beírnom, keresnem?
2021. márc. 25. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezestben, felnőtt háziorvos X település, vagy pedig a város honlapja, egészségügyi ellátások.

Mármint hogy ott kell keresni. Vagy a rendelő címe alapján.

2021. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen. Ekkor is ugyanazt a listát adja ki a rendelőkről ahol a háziorvos telefonszámát megtaláltam. A körzetek száma, címe, orvos neve és a telefonszámok vannak csak feltűntetve. Emial cím sehol nincs. Az összes találat ugyanezt a listát hozza. Az önkormányzat oldalán is ez van.

:(

2021. márc. 25. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, több ötletem nincs.

Marad a szorgalmas telefonálgatás.

Akár 10 percenként is, a rendelési időben.

Remélem sikerül.

2021. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is remélem. Meg hátha lesz valakinek tippje addig, hogy mit lehetne használni a számra.
2021. márc. 25. 19:56
 9/13 A kérdező kommentje:
Sikerült elérni. Covid tesztet kért. Szóval előrébb nem jutottam. De majd meglátjuk mi lesz az eredmény.
2021. márc. 26. 09:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Vírusos megbetegedések kapcsán gyakran előjönnek afták.

Felsőlégúti tüneteid vannak, ezzel egyidőben jelentek meg a fájdalmas sebek is, így van rá esélyed, hogy covid pozitív leszel, de a teszt majd úgyis megmondja.

A lényeg, hogy önmagában a szájpadi fekélyek miatt nem kell aggódnod, nagyon valószínű, hogy csak afták :)

2021. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!