Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfog 21 évesen, mi a teendő?

Tejfog 21 évesen, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fogam az also sorban, bal oldalt amiből kitort egy darab evés közben. Azt mondták, hogy lehet, hogy mrgtejfog es majd nő az alatta lévő. Csak ugye most a Covid helyzet miatt sehova se tudok menni megnezetni röntgenen vagy valami.


Mit kell ilyenkor tenni? Valakivel történt már hasonló?


21L



2021. márc. 26. 03:58
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
21 évesen már biztos, hogy nem tejfog. Ekkora hülyeséget nem lehet mondani.
2021. márc. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De bizony lehet tejfog. Előfordul, nekem is volt.

Röntgen mindenképp kéne, mert azon lehetne látni, hogy ott van-e a maradó fognak a kezdeménye, vagy már felszívódott. Ennek fényében lehet eldönteni, hogy jobb kihúzni, vagy a megtartásra koncentrálni. Az enyémet sajnos nem lehetett megmenteni, mivel gyökérkezelni nem lehet, mert nincs neki, így fogpótlás lett a vége.

2021. márc. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok embernek van tejfoga felnőtt korában. Ha nincs alatta csira, nem esik ki. Nekem is volt, szimmetrikusan alul, 52 éves koromban kellett eltávolitani, mert letörött egy darabja, és azt hittem azt már felnőtt korban úgysem kezelik. De azt mondta a fogorvos, meg lehetett volna menteni. Ezért pótoltattam a helyét. Ha eddig nem nőtt ki maradó fog, sztem már nem is fog, úgyhogy nagyon vigyázz rá.
2021. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szaktarsamnak tejfogai voltak - az egész alsó fogsora tejfog volt, bizony.

Egyelőre nem tudsz tenni semmit, viszont továbbra is vigyázz rá. Kerüld a szensavas üdítőitalokat, mindent, ami kárt tehet benne és apold gyakran.

Amikor utoljára beszéltünk és megvoltak meg a tejfogai 25 évesek voltunk, neki teljesen jó állapotban voltak, csak vigyázni kell rá, de gondolom ezt neked nem kell magyarázni :)

2021. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig fontos minél előbb megtudni, hogy van-e alatta maradófog, ezt röntgennel lehet kideríteni. Ha van, akkor fogszabályzás lehet a megoldás, amivel kivontatják a tejfog helyére, ha nincs alatta maradó, akkor pedig vagy ellátják a letört tejfogat, hogy bent maradhasson, vagy ha nem menthető, akkor eltávolítás és a fog pótlása (pl implant)
2021. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat🥺

Tudom jobb lenne minél előbb elmenni orvoshoz vagy röntgenre, csak a vírus miatt sajnos nem fogadnak sehol:(

2021. márc. 27. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!