Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nem megoldható a gyökércsap...

Ha nem megoldható a gyökércsapos fogpótlás, van más lehetőség a fog megmentésére?

Figyelt kérdés
Bal felső hetes fogról van szó. Pár éve gyökérkezelték, és sajnos egy éve kiesett a fedőtömés, illetve a fogból is tört le. Többször is újra lett tömve, de nem maradt meg benne a tömés. Korona felrakásához nem maradt elég foganyag, így csapos pótlásról volt szó. Vettek ehhez mintát, ami el is készült, és ezután derült ki, hogy a csapot nem tudnák normálisan betenni. Olyasmit magyarázott a fogorvos, hogy a gyökércsatornák nem párhuzamosak, illetve akár le is nyelhetem a csapot (bár ez utóbbit nem nagyon értettem). A gyökér amúgy ép, és az eredeti gyökérkezelés során sem volt probléma. Úgy néz ki, ki fogják húzni, de valami lehetőség van még esetleg? Nagyon sajnálnám, mert elég fiatal vagyok még ehhez, és a pótlása sem lesz egyszerű. Ez lesz az első foghúzásom. Itt kérdezném még meg azt is, hogy ha tényleg nincs más megoldás a húzáson kívül, akkor a pótlására mit javasoltok? Hidat, implantátumot vagy van egyéb lehetőség is? A mellette levő fogak rendben vannak. Inkább implantátumot szeretnék, mert igaz hogy drágább, de legalább tartós, és a többi foghoz nem kell hozzányúlni. A híd sem lenne túl olcsó.

2021. ápr. 2. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Az a fog kuka,én implantátumot javaslok . Igazad van a híd sem olcsó,és az oroszrulett mikor kell cserélni. Ámítanak 20 évvel,de az esetek nagy részében nem bírja addig,ha szerencséd van még garanciában meg tudják javítani ,toldozgatni foldozgatni ,de a vége ugyanaz lesz ,új híd ..

Nekem az implantátummal csak jó tapasztalatom van ,a híddal meg az amit fentebb leírtam.

2021. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Árakat tudsz hozzávetőlegesen mondani híd és implantátum tekintetében? SZTK-s is jó, mert a csap miatt is ott voltam, bár nem tudom, ott csinálnak-e implantátumot, még nem kérdeztem rá.

Az implantátum gyakorlatilag életem végéig kitart?

2021. ápr. 2. 00:36
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Tudtommal implantátumot nem csinálnak SZTK-ban, csak magánrendelésen.

"Az implantátum gyakorlatilag életem végéig kitart?" - Igen. Tapasztalatból nem tudom megmondani, nekem még csak két éve van meg.


Nagyon-nagyon javaslom, hogy ott húzasd ki a fogad, ahol egyúttal (rögtön utána) beleteszik az implantátumot. Sok szenvedést meg lehet úgy spórolni.

2021. ápr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rögtön utána implantátum? Úgy érted, a húzás napján? Nem kell várni egy ideig húzás után? Én úgy tudtam, kell néhány hetet várni.
2021. ápr. 2. 02:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Engem szájsebészetre küldtek amúgy húzásra.
2021. ápr. 2. 02:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van:

1. szájsebész érzéstelenít kihúzza, vársz hónapokat, míg begyógyul. Utána elmész egy magánrendelésre, érzéstelenítőt kapsz és akkor neked esik a fogorvos egy fúróval, és ha sikeresen talált helyet, beteszi a csavart. Vársz 3 hónapot, és utána kaphatod rá a "felépítményt".

2. lehetőség. Elmész egy magánrendelésre, ahol előzetesen megbeszélés és érzéstelenítés után kihúzzák a fogadat és azon nyomban (érts kb 10 percen belül) benne a csavar. Vársz 3 hónapot stb

Tehát az első esetben kb 6-7 hónap míg elkészül a fogpótlásod, a második esetben kb 3-4 hónap.

Amire az SZTK-s fogorvos azt mondja, hogy csak szájsebészet tudja megoldani, azt egy ügyes fogorvos 5 perc alatt megcsinálja. Volt pár hasonló állapotú fogam, 10 ezerért húzták ki magánban. A legutoljára rögtön utána a csavar beültetése is megtörtént. És ezzel az implantátummal semmi gondom, bezzeg a kicsit idősebb, de fúróval készülttel úgy néz ki, hogy gondok lesznek. Ugyanis nem jól sikerült az a fúrás, mivel túl vékony volt a csont.

2021. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Jól gondolom, hogy ha a gyökérkezeléskor kaptam volna egy koronát arra fogra (nem csaposat, mivel akkor elvileg még lett volna elég foganyag egy normál koronához), akkor megúszhattam volna egy jó darabig a húzást?

2021. ápr. 6. 00:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy megúsztad volna.

Én is az implantátumot javaslom, de attól óva intenélek hogy beleéld magad az azonnali implantációba. Minden eset más, konzultációt mindenképpen javasolnék egy magánrendelőben.

2021. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem SZTK-n gyökérkezelték 2 letört fogamat, mindkettőbe tettek "gyári"csapot, majd arra a porcelán koronát. Az egyik 11 hónap múlva leesett evés közben, a másik több mint 4 éve gond nélkül fent van. Amelyik leesett, azzal magándokihoz mentem, ott nem gyári csapot tettek bele, hanem levették a mintát ahhoz is, majd rá a korona, ennek több mint 3 éve és minden oké vele.
2021. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!