Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ki kell huzni egy felnottko...

Ha ki kell huzni egy felnottkorban bentmaradt tejfogat es "levezetni" a alatta levo csontfogat, az mennyi ido es hogy tortenik?

Figyelt kérdés

Felnott vagyok mar, de tobb tejfogam is maradt, van ami csirahiany miatt es van egy ami mogott van csontfog es a fogorvos ezt a megoldast javasolta, hogy huzzuk ki es vezessuk le a csontfogat.

Sajnos egy szemfogrol van szo, igy nem szeretnek hetekig fogatlan lenni. Erre van valami atmeneti megoldas, mufog vagy barmi amit ilyenkor betehet a fogorvos?


Ha esetleg nem huzatom ki lehet belole baj a kesobbiekben? Nem mozog, es mivel elol van ezert a ragashoz nem nagyon hasznalom.


2021. ápr. 13. 21:55
 1/2 Contefleur ***** válasza:
Ha nem huzatot ki, akkor sem lesz gond. Nem tudom, hogy a csontfog miért nem jött még elő. Általában ilyen esetek csak csírahiánynál jelentkeznek. Ezért időben sajnos ezt nem tudom megsaccolni. Ha eddig nem mutatott hajlandóságot az a csontfog, nem hiszem, hogy pikk pakk kint is lesz :D Viszont pótolni nem fogják tudni ideiglenesen.
2021. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Nem kaptam műfogat amíg nem volt ott fog, viszont nagyon hamar lejött a csontfog. Azt az orvos tudja megmondani neked, később lehet-e baj, ha nem csináltatod meg.
2021. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!