Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogam fájhat vagy a rágóizom...

A fogam fájhat vagy a rágóizom gyulladt be?

Figyelt kérdés
Azért is nem vagyok biztos benne, mert nem csak az egyik oldalon fáj, hanem "vándorol" ez az érzés. Legtöbbet a bal oldalsó alsó felső fogaim fájnak, aztán elmúlik és átmegy a bal oldalra. De nem érzékeny harapásra, hidegre/melegre, sem kocogtatásra. Viszont kívülről megnyomva a rágóizomnál fölöttébb érzékeny, jobban, mint normális lenne. Sajnos fogászatra sem tudok menni most a járvány miatt, szóval várnom kell, de megöl az ideg, hogy ez most mi? A fogaim külső ránézésre épek, be vannak tömve, ha ez számít. Belülről viszont az így meg van zúzódva, egy tüsszentés során ráharaptam a rágóizomra(?) vagyis ott hátul ami szerintem az.

2021. ápr. 16. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:

*jobb oldalra, bocsánat, elírtam.

*íny

2021. ápr. 16. 10:35
 2/7 anonim ***** válasza:
A fogfájás "sugároz", nekem a szemem is fájt tőle, míg meg nem csináltattam.
2021. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fogaiddal van a probléma (ahogyan te is helyesen észlelted), hanem a rágóizmokkal, rágóízülettel. Az, hogy tapintható is az adott izom feszülése, fájdalma, ezt egyértelművé teszi.

Nem vetted észre, hogy szorítod a fogsorodat? Nem élsz át éppen egy stresszesebb időszakot? Volt hogy reggel úgy keltél, hogy érzed ezt a fajta fájdalmat (ekkor valószínűleg éjjel szorítod a fogsorodat, amikor nem tudod tudatosan relaxálni)? Esetleg nem vették még észre a körülötted lévők, hogy csíkorgatod a fogaidat (akár éjjel és az alvótársad szólt)?

Gnatológust kell felkeresned. Ő egy rágóizmokra, -ízületekre specializálódott fogorvos. Ki fogja deríteni, hogy pontosan mi okozza a panaszaidat, elképzelhető, hogy éjjeli sínterápia vagy gyógytorna lesz a megoldás.

2021. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, elég stresszes időszakom van. Anyukám rákbeteg, kezelik, ez eléggé megvisel, és én sem vagyok egészséges sajnos. Szoktam szorítani a fogam, ezt érzem is mikor felkelek, mert a fülemig sugároz. Volt, hogy éjjel arra keltem, hogy nem tudtam kinyitni a számat, mert szinte begörcsölt és kézzel kellett szétnyissam a saját állkapcsom :(
2021. ápr. 16. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyi, ezt az éjszakai relaxációs sínt egy hétköznapi fogorvos is el tudja készíteni egy lenyomat alapján, és nincs is ezeknek olyan horror áruk.

Ezt meg lehetne lépni, ha úgy látod, a közeljövőben szakemberhez (gnatológus) nem tudsz eljutni, mert így már az éjszakai fogszorítást ki lehetne ütni. Ez azért fontos, mert ha ez tartóssá válik, a fogaid is megszenvedik, jellemzően a fognyakaknál kipattogzik a zománc, esetleg tömött meggyengült fogak csücskei törnek le.

Hosszútávon maga az ízület is károsodni fog, kattogni, ropog, fájni fog, így mindenképp fontos a szakember. Addig is annyit tehetsz még, hogy megpróbálsz tudatosan figyelni a nappali fogszorításodra, elengedni amilyen gyakran csak lehet. Plusz kipróbálhatsz nagyon gyenge vény nélkül is kapható nyugtatókat (pl. Valeriana Relax), hátha beválik.

2021. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, igyekszem tudatosan lazítani! Nekem izomlazítóm van itthon (gerincsérv miatt) esetleg lehet az sem ártana?
2021. ápr. 16. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Orvosi utasítás nélkül ilyesmit ne kezd el szedni szerintem :)
2021. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!