Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső fogászati körhíd felraga...

Felső fogászati körhíd felragasztása után miért fáj ennyire?

Figyelt kérdés

Pár nap és eljutok a fogorvosomhoz, de érdekel a tapasztalatotok. 33 éves nő vagyok, másfél hete kaptam fémkerámia körhidat a felső fogsoromra. 8 fogamat csiszolták be. Már a lecsiszolás után a műanyag ideiglenes koronákkal is kínlódtam,fájtak is, meg rágni se bírtam. Mióta ideiglenesen beragasztotta ezt amire úgy vártam, majd megőrülök:(

Nem bírok rágni, mert nyomó fájdalmat érzek mindkét oldalon,(mondjuk az ínyem bedurrant fognyakaknál az ideiglenes megvágta,ő is látta, de simán felragasztotta amikor elkészült ez, hogy alatta majd begyógyul) Szilárdabb dolgokat alig bírok rágni, olyan mintha csak dísz lenne, és nem funkcionálna.:( Hidegre melegre nagyon érzékenyek a fogaim most is, pedig 3db gyökértömött is van köztük lecsiszova, de azok is ézékenykednek. A szám nem töri, kényelmes is, míg enni nem kell.:( Kicsit pösze lettem az mondjuk zavar. Azért nem kis pénz, én is több százezret ráköltöttem, és teljesen rámegyek idegileg erre. A fogorvosom szájsebész, érti a dolgát, eddig úgy érzem. Írt dalacint meg flectort, azt beszedtem de kínlódok tovább. Annyit mondott hogy lehet hogy magas a híd -bár nem értem ez mit takar - illetve hogy amik nem voltak gyökérkezelve/ tömve, ha tartósan fájnak ki kéne gyökérkezelni idővel...de én 5 fogam nem szeretném gyökérkezeltetni a korona miatt.:(

3x mosok fogat, speciális fogkefével, szájzuhany, meg a sensodyne fogkrém plus a szájvíze. Ezekkel próbálkozom. Az ínyem ahol még fáj curasept géllel kenegetem. Kérlek ha valaki járt így, írja meg meddig kínlódott, mit tudott segíteni a fogorvos, mitől lehet ez és ha fogorvos is olvassa, az ő szakmai véleménye, tapasztalatai is érdekelnének persze.



2021. ápr. 17. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem volt még hidam, de egy dologban tudok segíteni. Az, hogy "magas a híd" azt jelenti, hogy túl "nagy", mintha a műfogak túlságosan kinőttek volna az állkapcsodból, vagy hogy fogalmazzak. Ez is okozhatja a problémákat, és gondolom orvosolható is, legalábbis koronából nekem csiszoltak le ilyen miatt utólag.
2021. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!