Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogcsiszolás utáni fájdalom?

Fogcsiszolás utáni fájdalom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kedden lecsiszolták az összes maradék fogamat felül,körhídhoz. 4 db gyokerkezelve is lett. Pénteken el kezdett fájni. Az a probléma hogy nem tudom melyik, mert nem az az elviselhetetlen fájdalom van, hanem az az állandó (tudjátok olyan érzés hogy érzitek az egész fogsorotokat, szörnyen kellemetlen, annyira hogy be kell vennem közbe fájdalomcsillapítót). Úgyhogy nem tudom ez normális ez a fajta érzékenység? Ez el fog múlni? Vagy valószínű gyokerkezelni kell még valamelyiket? Kedden megyek vissza, de addig is érdeklődöm, másnak volt e ilyen és mire számítsak?

#Fogcsiszolás, fájdalom
2021. ápr. 18. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen normális, csodálom hogy a fogorvos nem említette. Nekem is csiszolták, és azt mondta a doki, hogy a csiszolás okozhat fogbélgyulladást is. Én hetekig éltem cataflanon, napi kettőt szedtem kúraszerűen, így múlt el. Emlitsd meg a dokinak mindenképpen, hogy fájdalmaid vannak, és addig is szedj fájdalomcsillapítót.
2021. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ooh, te jó ég! :( és így is fel helyezték a koronát? Vagy előtte meg kereste a rossz fogat és gyökérkezelte? Akkor még akár hetek is lehetnek mire megkapom a végleges hidat? Ideiglenest nem kaptam :(
2021. ápr. 18. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg fogja nézni a doki, hogy ez csak érzékenység, ami abból fakad, hogy fedetlen dentinfeszíneid vannak, amíg fel nem kerül a híd, vagy valóban fogbélgyulladás áll fenn.

Ha nem egyértelműen eldönthető, akkor gyakran első körben ideiglenesen ragasztják csak fel a hidat, és ha az látszik, hogy minden rendben, akkor beragasztják véglegesen.

2021. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam váz próbán, ami szerencsére szuperül sikerült. Mondtam a dokinak hogy már napok óta szükségem van fájdalomcsillapítóra mert fáj a fogam és meg is említettem hogy melyikre gondolok hogy melyik lehet "bibis".

De azt mondta ez normális. És írt fel fájdalomcsillapítót is. Itthon panadolt szoktam bevenni, ami 10percen belül ki is veszi a fájdalmat. Azt mondta ha gyulladt lenne akkor egy erős gyógyszer se segítene nemhogy egy panadol.

Megnyugodtam, de miután haza jöttem megint csak elkezdett és éjjel is fel kellett kelnem bevenni egy gyógyszert. És most megint izgulok hogy mégis mennyire normális ez. Nem szeretnék ennyi gyógyszert szedni. Holnap kapom meg a hidat. Bízom az orvosban, nagyon elégedett vagyok vele. Jó orvos. De szörnyen félek hogy valami mégsem okes. Azért nem kis pénz egy ilyen teljes körhíd és már alig várom hogy tudjak mosolyogni, mégis rettegek hogy nem lesz jó.

2021. ápr. 21. 06:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd el neki az aggodalmadat, akkor valószínűleg ideiglenesen ragasztjátok be első körben. Ha kiderül hogy a felhelyezes után is marad a fajdalom, így sérülés nélkül eltávolítható lesz a híd, és lehet tovább vizsgálódni, higy mi lehet a probléma :)
2021. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez fordult meg a fejemben, hogy megmondom neki hogy egyelőre ideiglenesen tegyük csak fel. Ma megyek délután, hát izgatott vagyok nagyon. :)
2021. ápr. 22. 07:00
 7/7 anonim válasza:
Mi lett végül a fogaddal? Kellett még kezelni vagy gyógyszert szedtel és elmúlt a fájdalom? Most kb.ugy érzem magam mint ahogy Te leírtad...
2021. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!