Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mandulasimítás konkrét hely?

Mandulasimítás konkrét hely?

Figyelt kérdés
Mandulakövem van, és zavar. Olvastam olyat, hogy nem muszáj kivetetni a mandulát, mert van egy ilyen mandulasimító műtét, amivel a felszínét egyenesítik ki, hogy ne legyen redős, lyukacsos. Viszont nem találtam ilyen helyet sehol, ahol csinálnak ilyet (gondolom tb-s alapon ne is gondolkozzak ilyenben). Akinek van ezzel tapasztalata, vagy tud konkrétan ilyen helyet, ahol elvégzik ezt a beavatkozást, írja meg légyszi!

2021. ápr. 24. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Tb alapon csak kiveszik sajnos.

De most a jelenlegi helyzet miatt még azt sem. ( Ha nagyoj indokolt; nem kapsz tőle levegőt)

A mandulának amúgy ilyen a természetes felszíne,(valószínű a tiéd jobban) így látja el a megfelelő funkcióját.

Magyarországon szerintem csak kikapják, ha szeretnéd.

2021. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az enyémben konkrétan két nagy kráter van, ami mély is. A jobb mandulám ilyen, a bal normális, szóval látom a különbséget😅

Nekem a szájszaggal van bajom (lány vagyok), meg ezzel az egész procedúrával, ahogy ki kell bányászni a köveket.

Magánorvos is csak eltávolítja az egészet? Itt miért nincs olyan, hogy szervmegtartás? Mármint a fogakat 5x szétfúrják, megvárják míg teljesen tönkremegy, csak akkor húzzák ki, ha nagyon muszáj, működhetne itt is így :/

2021. ápr. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!