Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt mar csak szajsebesz...

Ezt mar csak szajsebesz operalhatja ki?

Figyelt kérdés

Viszolygok a fogaszatoktol, de eddig evente elmentem kontrollra. Ot honapja szultem, hiaba ettem vitaminokat, a fogaim nem birtak. Tegnap este egy latszolag egeszseges felso ragofogam olyan szinten darabokra tort, hogy egy kb 1cmes resz maradt a fogambol az is az inyemnel plusz a gyoker. Kivulrol feher volt, de belulrol mar fekete, szoval szerintem szetrohadt. Ez a kis resz ami latszik mozog ha bizergalom. Meg sajog az egesz jobb orcam es gennyes izt erzek mikor megszivom. Ma reggel gennyes veres valadekot szivtam ki es kicsit elmult a fajdalom.


A kerdesem igazabol az hogy ezt egy fogorvos ki tudja huzni relative humanus modszerrel, vagy mivel kicsi a megmaradt fog ezert szukseges lehet az operacio?


2021. ápr. 25. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétesélyes, vagy meg tudja fogni spéci fogóval, vagy szájsebészet. Most terhes vagy? Mert akkor sürgősen ki kéne szedetni a romokat.


Valószínűleg az történt, hogy volt a fogadon egy kis lyuk, amit nem vettek észre időben. Mivel a fogzománc a legstrapabíróbb része a fognak, gyakran az szakad be utoljára. Kívülről épnek látszik a fog, csak egy picike lyuk van rajta. Belül meg már továbbterjedt. És sajnos terhesség alatt gyorsabban terjedhetnek a fogszuvasodások, ezért kell a gyakori ellenőrzés.

2021. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1# mar nem ot honapja szultem. Viszont mikor voltam a kotelezo fogorvosi vizsgalaton (tavaly aprilisban) akkor nem latott semmit a doki.
2021. ápr. 25. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!