Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek a fogászati...

Mi a véleményetek a fogászati hídról? Persze leginkább tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Hiányzik az egyik örlő fogam (még tini koromban húzták ki) és egy ideje a fogorvosom (új fogdoki) folyamatosan ezzel "zaklat". Meg akarja csinálni úgy, hogy a mellette való kettőt lereszeli. Ne értsétek félre, persze én is szeretnék erre megoldást találni, de valahogy a hideg kiráz az ötlettől, hogy 2 fogat lereszel emiatt. Viszont azt mondta, hogy a mellette lévő fogaknak ez nem jó, nincs tartásuk és látszik a röntgen felvételen, hogy úgy kifelé dőlnek.


Valahogy mégis taszít ez az egész, nem találom higiénikusnak, mert az van a fejemben, hogy majd alá menne az ennivaló, hiába tisztítanám meg hasonlók. Ezért is húzom ezt az egészet. Úgy vagyok vele, hogy 1 hátsó fog nélkül nem olyan nagy dolog az élet. De közben tudom, hogy ajánlatos lenne cselekedni, mert se a mellette, sem a felső fogaknak nem jó, utóbbi meg is nyúlott, a doki szerint a foghiány miatt.


Épp ezért érdekelne bármilyen tapasztalat, tanács. Milyen az élet ezzel a híddal? Jó döntés? Nem bántátok meg? Nagyon köszönöm előre is a segítséget.



#fogorvos #fogászati híd #Fogászati probléma
2021. ápr. 25. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néha ment alá étel, de fogkefével ki lehetett seprűzni onnan.


Én csak ajánlani tudom. 21 éves koromban csinálták meg (előtte másfél évvel húzták ki a helyén levőt). Most 48 éves vagyok, tehát 27 éve megbízhatóan szolgál ez a porcelán híd. Én is sajnáltam előtte lecsiszoltatni a mellette levőket, ezért halogattam. Aztán egyszer az egyikből letörött egy amalgám tömésdarab (akkor még általános volt az amalgám tömés) és belefúródott a fogínyembe, ahol hiányzott a fog. Fogorvos vágta ki. Ez is segített a döntésben. Tény, hogy nekem előtte-mögötte is tömött fog volt, azért kevésbé sajnáltam őket.

Azóta egyébként az egyik lecsiszolt fogat gyökérkezelni kellett. Azt hittem, ezzel vége a hídnak. Nem! Kiváló fogorvosom keresztülfúrta a porcelánt, úgy gyökérkezelte a lecsiszolt fogat, majd szépen gyökértöméssel betömte. Ez kb. 4-5 éve történt, azóta sincs gondom vele.

2021. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mellette levőknek meg a pár nélkül maradtnak tényleg nem jó ez :-( Igazat mond a fogorvosod, hogy azért dőltek be meg nőtt ki jobban az a fog.


Alatta, ha tisztítani kell, arra vannak spéci eszközök is, merevített végű fogselyem, meg a szájzuhany is segít.


Másik lehetőség lenne az implantátum, de az bitang drága, az az igazság.

2021. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos az van, hogy egy műfog sosem lesz olyan, mint az eredeti. Nekem volt hidam, ott nem volt olyan, hogy étel alászorult volna, természetesen evés közben ez előfordulhat. Amit előttem említettek, hogy van, hogy a koronát átfúrják, ha olyan probléma van, de azzal az a baj, hogy nem minden orvos csinál ilyet sajnos, szóval az ilyen fogászati dolgokhoz azt kell mondjam szerencse is kell.
2021. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a klasszikus megoldás a foghiányra. Nekem az első hidam tartott vagy 30 évig, akkor leszakadt (az előtte és mögötte levő pillér-fogakról. Lényegesen jobb a rágás minősége híddal, az ellenlábas fog is megfelelően tisztul. Fogkefével ill. fogzuhannyal tökéletesen kitisztítható az alatta levő tér.
2021. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem találom higiénikusnak, mert az van a fejemben, hogy majd alá menne az ennivaló, hiába tisztítanám meg hasonlók."


Ha az ennivaló nem is, de lepedék tapad rá. Van külön erre a célre kifejlesztett fogselyem, Superfloss néven, amit be lehet vezetni a híd alá és szépen ki lehet tisztítani.


(Ha idáig nem használtál fogselymet, akkor pedig pont ugyanannyira nem higiénikus, mint ha a híd alatt sem használnál.)

2021. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ment a zöld! 👍



Az implantátum már nekem is eszembe jutott. Persze egyáltalán nem biztos, hogy megoldható, illetve az sem, hogy jó "befogadó" vagyok. A fogorvosom ezt nem is említette eddig, bár lehetséges, hogy azért nem, mert azzal csak speciálista foglalkozik.

2021. ápr. 28. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!