Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért jó, ha tele van a szánk...

Miért jó, ha tele van a szánk döglött baktériumokkal?

Figyelt kérdés
Valamelyik fogkrémreklám vagy szájvízreklám azt állította, hogy a 99%-ukat megöli a termék.

2021. ápr. 29. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl nem roncsolják a fogaid.
2021. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jobban szeretnéd, ha élőkkel lenne tele?

Mivel a száj képes a legtöbb bacit elviselni, ezért ott van belőlük a legtöbb.

2021. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakértő, de gondolom van olyan is aminek ott a helye. Nem?
2021. ápr. 29. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se vagyok szakértő :-), de nemrég olvastam erről egy cikket, és az impliciten azt állította, hogy a minél szegényesebb szájflóra a legjobb. Amúgy is, a tested egyik legtisztább része a szád. A kezeden sokkal több a kórokozó.


A döglött baci pedig már nem szaporodik, nem bontja le a kaját a szádban és nem gyárt savat. Ha kiöblíted a szád, kimosod ezeknek a baciknak a nagyját, a többi meg már nem fog elszaporodni, hiszen nem élnek.

2021. ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azt jelentette, hogy a baktériumfajták 99%-át elpusztítja. Ha a szádban élő baktériumok 99%-át el akarod pusztítani, akkor ahhoz kénsavval kéne öblögetni, vagy nem tudom.
2021. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!