Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladás,fogkő?!

Fogínygyulladás,fogkő?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok. Sajnos sosem voltam fogkő eltávolításon, mert nagyon féltem. Még 5 évvel ezelőtt a suliorvosa mondta hogy menjek majd vissza hogy eltávolítsa,de azóta is hanyagoltam (SAJNOS,RETTENTŐEN BÁNOM)

A fogkő nem vészes,felül nem látom,de alul van “csak” az első pár fogamnál,nem tudtam hogy a fogkő ilyen súlyos dolgokhoz vezet mint a fogínygyulladás/sorvadás. Azt hittem csak esztétikailag zavaró. Ezért mindig húztam. Illetve vérzik fogmosáskor a fogam,de ezt sem hittem nagy bajnak,azt hittem csak erősen mosom.

Viszont egy hete elkezdett fájni az alsó fogam vagy az ínyem,nem tudom eldönteni...duzzadt. Illetve érzékeny lett az a 2-3 db fog a hidegre és a levegőre. Utána olvastam a dolgoknak,és ekkor döbbentem rá hogy a fogkő miatt mekkora gondol lehetnek. A fogaim nem mozognak,viszont mintha szünetes lett volna alul a fogam,ami szintén egy jele (de ebben sem vagyok biztos mert paranoiás vagyok már,egy hete csak a tünetetek olvasok mindenhol és aludni sem tudok,illetve nekem alapból sajnos ferdék és szünetesek itt ott a fogaim)


Azonnal vettem Parodontax fogkrémet,és hétfőn megyek fogorvoshoz fogkő eltávolításra.


Aggódok hogy fogínysorvadásom van,és elveszítek az alsó fogaimból.


Nagyon nehezen tudom kivárni a hétfőt hogy megtudjak többet, hátha addig valaki tud válaszolni.


Volt veletek hasonló? Szerintetek még visszafordítható és menthető? Létezik ilyen hogy 21 évesen ínysorvadása van valakinek? 5 év leforgása alatt elveszíthető ilyen módon a fog?


Minden infót várok hálával.



2021. máj. 13. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Könnyen előfordulhat, hogy valamilyen mértékű fogínysorvadásod van, de ezt így látatlanan azért nem lehet kijelenteni.

Az ínygyulladás egy teljes mértékben visszafordítható folyamat. Ami végleges lehet, az az a stádium, amikor ez már valamilyen mértékű csontpusztulással is jár.


Lényeg a lényeg, nem fognak holnapulán kipotyogni a fogaid, ez teljesen biztos. Leszedik a fogkövet, elképzelhető, hogy ajánlanak valami szájöblögetőt, elmagyarázzák a helyes szájhigiéne lépéseit, és visszarendelnek fél év múlvára egy következő fogkőleszedésre.

2021. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nagyon remélem hogy nem végleges és orvosolható. Sajnos nagyon rászoktam parázni a dolgokra,így ez miatt is nagyon aggódom. Van egy sanda gyanúm hogy belülről is ki kell tísztítani. Ezt egy “sima” fogorvos is megtudja csinálni vagy igényel speciàlis orvost?
2021. máj. 13. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Paradontaxot ne vegyél gyulladt ínyre, mert nem habzik, csak szét csikarod a kefével. Azonnal menj el fogorvoshoz. Sima fogorvos leszedi neked a fogkőt, nincs szuri se meg semmi, teljesen fájdalom mentes.

Viszont, ha elkezdenek elhalni a fogaid, akkor foghíjas leszel és sokkal fájdalmasabb beavatkozásokon kell majd részt venned.

2021. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Paradontaxot (lepontozás ide vagy oda) én sem ajánlom.
2021. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4es

Miért nem ajánlod a parodontaxot?

2021. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert beödémásodhat tőle, nekem legalábbis a fél fejemmel megesett, elefántembernek néztem ki kb., de a fájdalom volt a rossz. Augmentinnel hoztak helyre.
2021. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na jó, de mi volt a diagnózis, allergiás reakció? Melyik összetevőre alakult ki nálad ez a tünet?

Antibiotikumra miért volt szükség?

2021. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a választ mindenkinek. Elmentem fogdokihoz,aki megnyugtatott hogy nincs baj. Eltávolította a fogkövet,írt fel gyógyszert és kenőcsöt (az ínyemre) illetve ajánlotta a parodontaxot. Eddig nekem nincs vele gondom.
2021. máj. 19. 07:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!