Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tisztelt Fogorvos! ?

Tisztelt Fogorvos! ?

Figyelt kérdés

Két hete egy hidat cementeztek fel véglegesre.Sajnos egy kicsit mozog azonban. Az orvosom azt mondta, hogy az egyik tartó pillér fognak van egy kis saját mozgása ez ennek az oka. Mivel a gyökere kicsi.(Egy gyökér kezelt fog egyébként)

Az lenne a kérdésem hogy lesz ennek hosszú távú következménye hogy kicsit mozog a híd? Nem kellett volna még egy fogat bevonni a hidba ha ez így van?

Az orvosom szerint nem lesz semmi gond de én kicsit bizonytalan vagyok ennek ellenére.

Köszönöm megtisztelő válaszát.



2021. máj. 17. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted itt tényleg egy fogorvos fog neked válaszolni?
2021. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Itt nincs fogorvos😀
2021. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aztakutyamindenit😃
2021. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el másik fogorvoshoz és kérdezd meg az ő véleményét is.
2021. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből sajnos nem lehet ítéletet hozni.


Látni kellene egy röntgent, milyenek a csontviszonyok az adott fogaknál, hány fog van egybefogva, melyik fogak ezek, milyen mértékű a mozgathatóság.


Szokás, hogy egy kissé mobilis fogat egy híd segítségévek egybesíneznek, így az ő élettartamát és esélyeit növelik azzal, hogy a többi fog a híd segítségével helyben tartja.


Azonban, ha ennek ellenére is jelentős a mozgás, hintázik a híd, akkor kiegyensúlyozatlanul terhelődnek a pillérek.

2021. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én fogorvos vagyok és nagyon szívesen segítenék, de ez édes kevés információ. Minimum látnom kellene egy panoráma röntgent, plusz egy kicsit a gyökérkezelt fogról, magát a hidat is meg kellene vizsgálnom, illetve a mozgathatóságot is. Sajnálom.
2021. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem az a fórum :D
2021. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!