Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félsz a fogorvostól?

Félsz a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Annyira utálok fogorvoshoz járni és félek is tőle, ennek ellenére megyek ha kell. Ki kellett húzni tavaly 2 bölcsimet és szétremegtem magam a székben. Meg is kérdezte a dokim hogy minden oké? Mondom igen, csak hát FÉLEK. És szerencsére nem harapok meg semmi, "legyőzöm" a félelmem, de remegek mint a nyárfalevél. És most megint kell mennem még kettőt kihúzni.

Miért remegek így? Sokan félnek és ezért nem mennek el, de én f

élek és elmegyek, akkor igazán kinőhettem volna már a remegést :(

22/l



2021. máj. 21. 17:36
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
félek, de elmegyek
félek és nem megyek el
39 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki nem fél, az mire gondol? Hogy nem zavar a fúrás, vágás, öltés?
2021. máj. 21. 17:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolok semmire, egyszerűen nem félek, bár sajnos már annyiszor voltam, lehet megszokás is ez már valamilyen szinten
2021. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én valamiért félek. Talán azzal köthető össze, hogy voltak már pokoli fogfájós napjaim és ebben az esetben elég kicsi a fájdalom küszöböm. Bármilyen más fájdalmat jobban elviselek mint a fogfájást. Ezért félek talán mert tartok attól, hogy valamit rosszul csinál a fogorvos.
2021. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek. Arra gondolok hogy ezután milyen szép mosolyom lesz
2021. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem félek, jobb, mint a fogfájás. Nem szeretnék oda jutni, ahová több csaladtagom, hogy évekig halogatják a rossz fogakat, míg be nem gyullad.

Jobb érzés tiszta lelkiismerettel élni, hogy én megteszek mindent és kezeltetem a problémákat. Ettől függetlenül eléggé feszülten tudom érezni magam ha orvosi rendelőbe megyek, ez sajnos még gyermekkoromból maradt meg, de érdemi félelem már nem társul hozzá.

2021. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Nagyon rosszak a fogaim, lyukadtak, rothadtak, szégyellem is. Ha muszáj, mert annyira fáj már, akkor nekem egyenesen megkönnyebbülés odamenni, és érezni utána, hogy már nincs gond azzal a foggal többet. Közben szorgosan gyűjtögetek pótlásra, de sajnos rengetegbe belekerül. És még párat mindig húzni kell előtte. Egyszer SZTK-ban érzéstelenítő nélkül húzták ki egy fogam, úgy fájt, hogy szinte összesz*rtam magam, mégis eltelt az a pár perc és jobb érzés volt utána, hogy már nincs a számban az az állandó fájdalom. Sajnos a fogorvos kötelező dolog, ha menni kell, menni kell, itthon nem oldódik meg a probléma.
2021. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészen 32 éves koromig nem féltem, nagyon rosszak a fogaim, de mindig már a legelső enyhe fájdalomnál rohantam... Aztán úgy megkínoztak (nem is 1 alkalommal, hanem hétről hétre..), hogy ma mentem el először 2 év után újra, pedig már régen mennem kellett volna.

Már nem is a fájdalomtól félek igazán, hanem attól, hogy fog nélkül maradok (hosszú story)

2021. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem, de már 70 felett vagyok. Sokat számít a fogorvos személye. A protézisemet egy tenyeres-talpas, megnyugtató személyiségű fogorvosnő csinálta, az idegölések és a csiszolás volt, hogy 4 órát tartott.
2021. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#3

Nagyon rossz amikor idegtépően fáj, állítólag rosszabb bármilyen fájdalomnál >< de igaz.. a fogorvos megoldja ezt és megszünteti a fájdalmat.

2021. máj. 21. 21:40
 10/12 A kérdező kommentje:

#4

Ez aranyos :3

Bár a mosolyom nem kifogásolható, mert ha bármi volt elmentem, csak ez a remegés annyira rossz. Belemarkolok teljes erőmből a székkarfába. De amúgy bölcsességnél mind2 alkalommal 1 hétre lebetegedtem és a torkomat is megkarcolta ><

2021. máj. 21. 21:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!