Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Allami fogorvos milyen tomest...

Allami fogorvos milyen tomest csinal ingyenes es penzert?

Figyelt kérdés

Idaig maganba jartam mert voltak gondok a korzeti fogorvossal. Leginkabb nem jartam sehova. Most elkoltoztem, mennek allamiba.

Egy orlofogat kene tomni. Nem nagyon latszik, de az amalgan megis csak ronda. Mik a lehetosegek? Foleg ingyenesre gondoltam, de a fizetos lehetosegek is erdekelnek. Ezek mennyibe kerulnek allamin?



#tömés #fogorvos #Nemtom vmi vicceset is megszoktam adni kulcsszonak
2021. máj. 28. 04:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az államiban is fizetnem kellett az "esztétikus" tömésért, 10 ezer/fogat. Azt mondta, a hátsó fogakba mehet a "nem esztétikus" ami ingyenes. Néztem is, hogy ilyet még nem hallottam, de azóta más is mondta, hogy 10 ezerért tömték a fogát államiban és nem ugyanott voltunk. Persze az én fogorvosom számlát nem adott, így nem tudom, ez legális-e, de 3x eljátszottuk... :)
2021. máj. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A nem esztetikus tomes az amalgan? Igazabol azert sem szeretnek amalgant hogy anyukam nyugodtabb legyen. Fejebe vette hogy az amalgan elrabolja a lelkem. 🙃

Mar mondtam neki hogy tomni kell a fogam es nem szeretnem hogy ezen idegeskedjen.

2021. máj. 28. 04:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy már nem tömnek amalgánnal, aztán lehet, hogy tévedek. Mi odáig nem jutottunk el, mert hátul nem volt lyukas fogam, csak szépet kaptam, amiről tényleg nem tudnám mondjuk megmondani, hogy fogtömés, annyira fogszínű.
2021. máj. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Oh, úgy látom, tévedtem. Mindenesetre remélem, hogy igyekeznek kerülni ezt az anyagot.

"Világszerte más és más szabályozások vannak az amalgám fogtömés alkalmazásával kapcsolatban. Míg Amerikában a felnőtteknél és a 6 éves kor feletti gyermekeknél nem tartják veszélyesnek az effajta töméseket, addig az Európai Unió tavaly úgy döntött, hogy a 15 évnél fiatalabbak, a várandósak és a szoptató nők esetében tilos a használata. Ennek oka nagyon egyszerű: az amalgám tömésekből egy idő után – kis mértékben – felszabadul a benne található higany, ami köztudottan mérgező anyag.(...) Az Európai Parlament azonban nem áll meg egy szigorításnál, ugyanis 2030-ra teljes mértékben ki akarja iktatni az amalgám fogtömések használatát."

2021. máj. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem mar van amalgan tomesem. Anno meg nem volt igy raparava a dologra. Meg elek. Nagyapamnak is az volt. Mar gyerekkent tonkrement vagy 10 foga. Megis leelt 93 evet es vegig original fogai voltak.

A 2030-as dologrol azt hallottam hogy foleg kornyezetvedelmi okokbol tortenik. Az unio hajlamos tulzasokba esni.

Jesszum, minek magyarazkodom hisz a mutert sem sikerult meggyozni nem hogy idegeneket. XD A bekesseg mindenkepp eros erv az amalgan ellen.

2021. máj. 28. 04:51
 6/16 A kérdező kommentje:
* majdnem vegig original fogai voltak
2021. máj. 28. 04:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok úgy igazán ellene, ha valakinek az amalgám jó, akkor nekem oké. Szerintem a színe nagyon taszító számomra, nem szívesen néznék vele tükörbe, annyira elüt az ember szájában, vagy nem tudom. Bár a lyukas fognál mindenképp előnyösebb. :)
2021. máj. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hatso orlo fogaknal szoktak hasznalni a rago feluleten. Ott nem latszik. Az a resz nagy terhelesnek van kiteve. Az amalgan sokkal jobban birja a terhelest, tartosabb es ingyer van. Viszont muter nincs mentalisan a toppon, nem akarom hogy emiatt a fa**sag miatt kiboruljon. Meg bizonytalan vagyok.
2021. máj. 28. 05:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Körzetes “állami” fogorvos vagyok. TB Alapon az esztétikus tömés is ingyenes, nincs olyan kikötés, hogy frontfogba vagy őrlőfogba készül-e. Akitől ilyenért pénzt kértek, azt átverték. A pótlásokért kell fizetni és igen, van az a szuvasodás, amit sima tömőanyaggal már nem lehet megoldani, de erről tájékoztatni kell a pácienst és a fogba készülő pótlás (betét vagy korona) több ülésben készül el fogtechnikus segítségével.


Ha sima tömésért pénzt kérnek tőletek, kérjetek róla számlát mindenképpen.


Az amalgámot pont mostanában akarják kivonni, de ennek pusztán üzleti oka van, mivel jóval tartósabb, ritkábban szuvasodik alá, mint az esztétikus kompozittömés, nagyobb a teherbírása is, így sok esetben, mikor már betét kell a fogba, ha esztétikusat szeretne valaki, az még megoldható lenne amalgámmal. Így nyilván kevesebbet is vesznek belőle :) Egyébként az amalgámnál a keverésnél felszabaduló higanygőz tud veszélyes lenni, ami értelemszerűen a keverést végző szakembert érinti, az asszisztenst. Magára a betegre nincs káros hatással.

2021. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem sztk fogorvos ingyenesen csinált esztétikus tömést két 6-os fogamba, nem kellene pénzt kérniük érte. Az amalgám tömés tényleg visszataszító számomra is, még hátsó fogakban is meglátszik. Azon az elven vagyok, hogy ha már be van tömve, akkor az ne üssön el. Marhára nem szép a sötét "folt" a fogakon.
2021. máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!