Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek kérhetem az...

Szerintetek kérhetem az iskolai fogásztól h cserélje ki az amalgán tömésemet, csak esztétikai szempontból?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Iskolaitól nem. El fog küldeni sztk-s fogorvoshoz. Az se rosszabb, nyugi :) (csak jót kell kifogni. kérdezz utána ismerőseidnél, hogy nekik ki vált be)
2010. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amalgám, m-mel a végén.

A fehér tömés fizetős, nem túl valószínű, hogy iskolai fogász ilyet csinál.

2010. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy kicseréli a sulis fogdoki és az SZTK-s is, vagy egyik sem. Ugyanis szinte ugyanaz a kettő. Én utáltam azt, akihez körzetileg tartoztam, de a sulis fogdoki tök jó fej volt, így hozzá jártam.

De szerintem csak úgy, egyik sem cseréli ki. Esetleg eljátszhatsz egy olyat, hogy azt mondod, hogy néha érzed azt a fogad... nem lüktet, nem fáj, csak érzed. Ezt mondd, különben gyökérkezelni akarja majd, az meg nem jó. :D Ekkor valószínűleg arra fog gyanakodni, hogy alászuvasodott a tömés, így kicseréli fehérre. De ingyenesen csak akkor, ha a rendelőben már nem dolgoznak amalgámmal! Különben vagy fizetsz, vagy kapsz bele újra amalgámot... ami sz.r ügy, mert feleslegesen vett el ép foganyagot.

2010. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem ezelőtt már 5 évvel is ingyenes volt a fehér tömés, mert már akkor is csak azt használtak abban a rendelőben. Gondolom azóta még kevesebb helyen használnak amalgámot.
2010. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
22:30 már bocsi de ennyi h csak érzem a fogamat?? ezzel nem fog hülyének nézni, h csak ennyit mondok?
2010. aug. 24. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, én egyszer ezt mondtam, és töméscsere kellett, mert alá volt szuvasodva. :)

Nem kimondottan fájt, de "éreztem", na. Nem lehet jobb szót találni rá. :D

2010. aug. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából nagyon enyhén fájt, de nem is fájás volt aaaz, hanem ilyen bizsergés vagy nem tudom. De szerintem még mindig jobb, ha azt mondod, hogy érzed, mintha azt, hogy bizsereg. :P
2010. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi, majd megpróbálkozom vele, remélem nem fog értetlenkedni meg kukacoskodni az orvos... :D
2010. aug. 26. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!