Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Viasz nélküli fogselymet hogy...

Viasz nélküli fogselymet hogy lehet kiszedni a fogak közül?

Figyelt kérdés
Most fogselymeztem, viszont egy fogköznél elvágta a fogam a fogselymet és egy kis pamacs belőle beragadt a fogközbe és sehogy sem tudom kiszedni. Zavarnak a kis szálak és nyom is.

2021. jún. 1. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy újabb szál fogselyemmel ki szoktan tudni szedni. (Viszont amikor valamelyik fogköz rendszeresen elvágta a fogam a fogselymet, ott általában lyuk is volt.)
2021. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de be sem tudom nyomni a fogam közé oda, ahová kell. Elég szűkek a fogközeim, ha nem vagyok óvatos, akkor minden fogam hamar szétszedi a fogselymet.
2021. jún. 1. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy tekercs nagyon vékony viaszolt fajta ilyen esetekre. Tisztítani azzal normálisan nem tudom a fogaim, de ha valahova beszorul valami, akkor segít. Az ilyen beszoruló valamiknél néha erőltetni is kell, nem megy be simán, mondjuk hogy ebből baj lehet-e, azt nem tudom. Kifele igyekszem nem feszegetni nagyon, olvastam olyat hogy ki lehet húzni fogat véletlen fogselyemmel.
2021. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig viaszolt fogselymem volt, csak kifogyott, és újat vettem, de nem néztem meg elég alaposan, így nem viaszoltat vettem, mert olcsóbb volt. De holnap reggel az első dolgom az lesz hogy kivágom a mostanit a kukába és veszem a szokásosat, azzal csak ki tudom szedni, azzal nem volt semmi gond. Pár napig ezzel sem, de ez most szívás, mert ha a mostanival próbálom meg kiszedni akkor egyszerűen elszakad.
2021. jún. 1. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Most voltam dentálhigiénikusnál.

Eddig a jó vastag, viaszolt fogselymet szerettem, viszont azt mondta, hogy ez nem szerencsés.

Az a deal, hogy minnél vastagabb egy fogselyem ( a viaszos réteg növeli az átmérőjét) annál kevésbé effektìv.

Emiatt vettem most nem viaszolt fogselymet is. Érzem, hogy ez jobban kiszedi, és nem volt olyan gondom, hogy elszakadt volna.

Szerintem még ne add még fel.

A verdikt tehát, hogy a nem viaszolt fogselyem igazából jobb!

2021. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írsz, mert nekem rendes kajadarabok szoktak a fogam közé szorulva lenni, és a vastagabbal jobban ki tudom szedni. Mondjuk én a vékonyat képtelen vagyok normálisan használni, folyton belevágok vele az ínyembe. Alapból viaszoltnak néz ki, amit használok, de ha nyál éri, akkor olyan lesz, mintha viaszolatlan lenne.
2021. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!