Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1-2 fog miatt érdemes állandó...

1-2 fog miatt érdemes állandó fogszabályzót csinálni?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve az egyik metszőfogam eléggé kiáll, illetve a mellette lévő oldalsó metszőfog pedig befele fordul. Régebben a fogorvosok már rápillantásra elmondták, hogy rendbe kéne tenni, és volt is kivehető fogszabályzóm 11 éves koromban. Viszont pár hónapos ellenőrzés után a doki pénzt kért minden alkalomkor (pedig államinál csináltuk), ezért anyukám soha többet nem vitt el. Majd abba is hagytam így ellenőrizgetés nélkül. Az állandó fogszabályzó pedig anyagi okok miatt nem is készült el. Azóta is arra vágyok, hogy végre rendbe tegyem a fogaim, mert esztékiailag nagyon csúnyának tartom, mivel eléggé nagy nyuszifogaim vannak, és nem tudom rejtegetni. Amint mosolygok, rögtön kivillannak. Képeken is trükköznöm kell, hogy ne legyen olyan feltűnő. Mindig irigykedve néztem másokat a fogszabályzó miatt, és jelenleg most 20 évesen adott a lehetőség, hogy rendbetegyem. Viszont mások le akarnak beszélni, hogy ne dobjak ki ennyi pénzt 1-2 fog miatt(kb 170 ezer ft a felső sor) , illetve anyukámnak is ugyanilyen a fogsora( képen még ő se szereti mutogatni a sajátját), de le akar beszélni, hogy ne csináljam meg, felesleges stb.. most teljesen tétlen vagyok, mivel évek óta vágytam rá, és gyűjtögettem rá, és most még is elbizonytalanodtam. Sok olyan kortársamnak is volt fogszabályzója, akiknek azelőtt sem láttam hibát a fogukban és lehet emiatt akarnak engem lebeszélni, mert mások észre sem veszik, de szerintem meg igenis feltűnő az az 1-2 ferdén álló fog, és elcsunyítja az összképet.

Ti mit tennétek ilyen esetben? Belevágnàtok?


2021. jún. 2. 03:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csinaltasd meg, hidd el, mikor 1,5-2 ev utan leveszik, imadni fogod az eredmenyet,semmit nem kell tovabb takargatnod!!!

Egeszsegesebb lesz a harapasod is!

Ez az a befektetes, ami tenyleg meger mindent!!!

En 1 elallo fog miatt csinaltattam de az remesen zavart, mikor csak kicsit is szarazabb volt a szam es ugy mosolyogtM,kivilllant mint vLami banyanak!

Megeri maximalisan megcsinaltatni!


Viszont kerj arajanlatot tobb helyrol meg nezz nagyon utana h tuti jo szakembert valassz

2021. jún. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha vágytál rá, gyűjtöttél rá, akkor ne hagyd magad lebeszélni. Hidd el, hogy megéri. Esetleg kereshetsz több rendelőt és ott csináltatod, ahol a legszimpatikusabbak az árak illetve az ellátás.
2021. jún. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig húztam én is, de most belevágtam és imádom, alig várom, hogy lássam a végeredményt. Itt nem is csak az esztétika számít, hanem a jó harapás is, amin a fogaid és az állkapcsok egészsége múlik.
2021. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!