Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny visszahúzódásom van?

Fogíny visszahúzódásom van?

Figyelt kérdés
Az első két metsző fogam elkezdett egy minimálisan mozogni,arra lettem figyelmes hogy kb. a fogam negyedét borítja íny,és ahol borítja átlátszó egy kicsit.Tehát látom egy picit a fogam fehérjét.(nem fáj terhelésre a fog,nem vérzik fogmosásnál) Vissza fordítható még? Valamint fog vesztés mikor várható,ha vártható? (Elégge be vagyok pánikolva az elvesztés iránt)

#fog #fogászat #Inyvisszahúzódás
2021. jún. 9. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogkő miatt húzódott vissza az íny. Vegyél egy jó szájöblögetőt, hogy minél előbb csökkenjen a gyulladás, illetve mutasd meg egy fogorvosnak. Ha mozog az nem jelent jót, nem szabad húzni az időt, mert akár fogvesztés is lehet.
2021. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én segíthetek annyiban, hogy átmentem ugyanezen amin te, megjártam mind a két lehetséges oldalt ami megoldásnak van kínálva ebben az esetben. Nekem is hasonlóan kezdődött pár éve, arra lettem figyelmes,hogy reggel mozog az első két metszőfogam, amire aztán jól bepánikoltam mert azt hittem kiesik, és milyen csúnya lenne ha pont az első kettő legföltűnőbb helyen levő fogaim ne lennének meg. :D, Így elmentem a fogorvoshoz, amit előtte csak suliba tettem meg, mert kötelező volt. És hát az én mezei fogorvosom azt tanácsolta, hogy fogalma sincs mitől sorvadt el ennyire el ott az ínyem és lett ilyen gyulladt, ezért elküldött Pestre a Parodontológiai klinikára. Ott annyi történt, hogy elmondták ez annak a következménye, hogy rosszul mosom a fogam és sok cukros dolgot eszek. Leszedte a fogkövet és elmondta ezzel max megállíthatom az ínysorvadást, de nem fordíthatom vissza, majd utamra engedett. Megfogadtam a tanácsait, nem ittam, ettem magas szénhidráttartalmú élelmiszereket, úgy mostam a fogam ahogy megmutatta, és használtam fogselymet is. Hát nem vált be....Kb fél évig így szenvedtem mikorra már a szomszéd fogak is mozogni kezdtek az ínyem bevérzett, piros volt és már hintáztak a metsző fogaim.- Ez volt az első út, (kevés sikerrel) :D. És ekkor mikor már szinte kézzel, simán kiszedhettem volna a fogaim, akkor kezdtem el alternatív dolgokat keresni, könyvekben, interneten. És ezt nem részletezem csak ami nekem bevált. Napi rendszerességgel reggeli után és vacsora után sós vízzel( természeti sóval, ami általában színes, rózsaszínű, az ásványi felrakodások miatt, Himalája só pld.) átőbligetem az egész szám. Ezt úgy csinálom,hogy naponta kikeverek reggel langyos vízben 2 dl-es pohárba 2 teáskanál Himalája sót, és egyik felével reggel öblítek este a másik. Ez azért jó mert a természeti só elvonja a fog és íny romlásért felelős baktériumokból/tól a folyadékot és ez miatt elpusztulnak. Napi kétszer egy-egy teáskanál hidegen sajtolt kókuszzsírt veszek a számba és azt kb. 5-10 percig bent tartom, mozgatom. A kókuszzsír ugyanúgy antibakteriális, visszafordítja a fogkövet.Mellette én azt vettem észre sokat javított a szuvas fogaimon, és kifehéredtek a fogaim. Persze ez is idő volt de nagyon örülök neki, persze még nem száz százalékos semmi, ezért még mindig csinálom :). Mellette ajánlott szezámolaj és szegfűszeg keveréket is csinálni és azzal is öblögetni, nagyon jót tesz az ínynek, és visszahúzódik idővel. Bocsi,hogy ilyen hosszú voltam és unalmas, ha eljutottál eddig egyáltalán, de én örültem volna anno ha valaki így kezdte volna és rögtön itt tarthatnák.:D Szóval bocsi megint.
2021. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és ha teheted a vizet amit használsz hozzá előtte desztiláld, hogy ne tartalmazzon klórt és sok más vegyszert amit hozzá adagolnak, ugyanúgy árt a száj egészségének.
2021. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!