Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyivel nehezebb egy szemfog...

Mennyivel nehezebb egy szemfogat kihuzni az orvosnak mint egy rágófogat?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Könnyebb
2021. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A szemfogat a legkomplikáltabb kihúzni, mert hosszú gyökere van és megnyílhat az arcüreg is, ha belelóg. Nem véletlenül a mellette lévő metszőfog kihúzását szokták preferálni fogszabályzásnál, pedig az sokkal hasznosabb fog.
2021. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik túl jól de az orvos csak tudja mit csinál
2021. jún. 9. 19:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennyire gyakori ez az arcüreg megnyilás szemfognál?
2021. jún. 9. 19:27
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Az ertelmes valaszt lepontozzak, igy kerdezz itt.

Nagyon fontos fog, biztos, hogy nem mentheto?

2021. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus a 2es rettenet hulyesegeket hord össze.


Egyrészt, sokkal gyakoribb, hogy egy felső őrlőfogból nyílik meg az arcüreg, a szemfog hiába a leghosszabb gyökerű fog, sokkal ritkábban történik miatta arcüregnyitás.


Másrészt, fogszabályzás miatt az első kisőrlőt szokták húzni, nem a kismetszőt.


És hogy az eredeti kerdesre valaszoljak: olyan szempontból egyszerűbb lehet, hogy csak 1 gyökere van, nem 3, és jobb a hozzáférhetősége, mint egy őrlőnek.

2021. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

Nem hülyeség, de a lepontozásom és a lehülyézésem után már nem fogom elmagyarázni részletesebben. Olvass utána, hogy miért fejlődött ki a szemfog, mire való és miért lenne probléma, hogy ha könnyen ki tudna törni a helyéről. Az egyik legerősebb fogról van szó, ami előbb töri ripityára az állkapcsot, minthogy kitörjön a helyéről. Nem olyan egyszerű kiszedni, elhiheted. Nyilván fogorvos ért hozzá és megoldja, ha muszáj, de a szakmai ajánlás az, hogy csak végszükség esetén nyúljunk hozzá.


"Másrészt, fogszabályzás miatt az első kisőrlőt szokták húzni, nem a kismetszőt."


Vagy a metszőfogat... Mindkettő mellette van. Azt húzzák ki, amelyik ideálisabb a szabályzás szempontjából.

2021. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Fogorvosként válaszolok. Nem, nem értelmes így önmagában az a kettes válaszoló. Nem attól lesz egy fog komplikált, mert szemfognak, vagy őrlőfognak hívjuk, de ha már itt tartunk, nekem jóval többször okoz gondot például egy felső 6-os eltávolítása, mint egy szemfogé. Ha mindenképpen sorrendet kéne állítanom, hogy mely fog húzása nehéz, akkor még az első háromba sem sorolnám bele, de mint írtam, ez nem ilyen egyszerű, egyáltalán nem mindegy milyen szájból húzom ki azt a fogat, milyen állapotú maga a fog, egyáltalán mi az oka a húzásnak.


Metszőfog-húzás fogszabályzás miatt? Hú, hát biztos van ilyen is, de valójában az első kisőrlőt preferálják, kivéve, ha van egy amúgy is destruált fog ÉS annak a fognak az eltávolítása is segít megoldani a problémát (pl ha az anomália a frontfogazatot érinti elsősorban, akkor nem fognak azért kihúzni egy felső hetest, mert az már amúgy is tömött, mert nagyon nem egyszerű a teljes fogívet őrlőfogastul hátrarángatni). Azért nonszensz, hogy ideír valaki valamit, amiben valahol lehet némi féligazságot fellelni, de úgy összességében nem elfogadható, aztán még az illető van felháborodva, meg jön ezzel az "olvass utána" dumával. Én is olvassak utána? Csak hogy tudjam legközelebb, hogy jobban le kell izzadnom, ha szemfogat látok? :D


Teszem hozzá, sehol nem látom, hogy a kérdező fogszabályozás miatt tette fel a kérdést, nem értem, hogy jött az ide?


Kérdező: pontos gyakoriságot nem tudok mondani, kihúztam már egy pár ezer fogat életemben, szemfognál még sosem nyitottam meg arcüreget, őrlőfognál 2x. Ez nem jelent persze semmit, de azért ettől az arcüreg-megnyílástól nem kell befosni, mikor megnyílt, lazán összevarrtam, kész. Szerintem fel sem fogta az a 2 betegem, hogy mi történt.

2021. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, annak külön örülök hogy orvos is válaszolt aki tényleg ért hozzá. Nem nem fogszabályozás miatt kell hanem ki kell húzni az összes fogamat vagyis már csak kettő van az említett szemfog és közvetlen mögötte egy, a hátsó fogaknál semmi gond nem volt. Csak véletlenül olvastam pár hülyeséget és megilyedtem, még jó hogy csak most olvastam nem a hátsó fogak húzása előtt
2021. jún. 10. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak sztorizgatásból: Nekem a két felső metszőfog kihúzása volt a legfájdalmasabb! De hozzá kell tennem, mindkettő esetben be volt gyulladva és alig hatott a fájdalomcsillapítás. Persze, hátsó őrlőfog sem volt semmi.

14 éves fiamnak két éve húzta ki a szájsebészem (mellesleg apósom is szájsebész, arccsontsebész főorvos volt) az egyik nagy őrlőfogát. Akkor derült ki a panorámaröntgennel, hogy dupla bölcsességfogai vannak. Úgy fogalmazott a doki a gyereknek, táltos van fiam! Nagy valószínűséggel pár év múlva ki kell műteni, ha gondot jelentenek majd. A kihúzott fog miatt, az ottaniak talán előrébb jönnek és azt akkor nem biztos, hogy ki kell műteni, ám a többit... :-(

Nagyon bátran tűrte fiam, le a kalappal előtte! Néhány nyögéssel letudta, pedig keményen dolgozott a doki. Ám lehet, csak nekem volt hosszú folyamat így nézni. Még soha nem láttam előtte, amikor más fogát húzzák.

(apósomnak volt olyan betege, akinek alul és felül is dupla fogsorai voltak. Amikor meglátta a Csúcsfejek c. filmet, beugrott neki, talán az ő páciense is űrlény volt. :-) )

2021. jún. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!