Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha lenyelem az aloe verát?

Ha lenyelem az aloe verát?

Figyelt kérdés
Nem baj ha lenyelem néha kicsit az aloe verát. Eléggé be van gyulladva az ínyem. Enni sem tudok már rendesen. Viszont kamilla teával, és napközben többszöri aloe verával próbálom ezt helyre hozni. Van hogy az egész növényt rágcsálom, és néha véletlen lenyelek belőle egy keveset. Lehet ebből gáz? Éj gyomorra sem káros?

2021. jún. 20. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskám is eszi. Semmi baja.
2021. jún. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem igazán kellene megenni . Íngyulladás nem kellet volna annyira erőltetni a fogmosást .
2021. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az aloe vera ehető. Legalábbis vannak olyan fajtái. Gondolj az üdítőkre, igazi aloe vera darabok vannak benne. Én ettem anyám növényéből és finom.

Ha az ínyed ennyire be van gyulladva, muszáj lesz (akár telefonon) dokihoz fordulnod.

2021. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem azért gyulladt be, mert tiszta fogkő az egész. Fogorvoshoz nem megyek, és mindenképp házi módszerekkel hozom helyre. Vagy majd kihúzom a fogam ha annyira fáj. Viszont akkor megnyugodtam, mert valahol azt olvastam régen hogy nem szabad lenyelni. Köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 20. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor olvass még utána, kell, hogy legyen ennél komolyabb és jobb módszer is.

A fogaid kirohasztásához meg ... minden jót?

2021. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
# 5 Hát eddig nem sok mindent találtam ami használt volna. Antibiotikumot meg csak doki írhat fel. Ezek valamilyen szinten beválnak. A kamilla elég hatásos az aloéval, bár napi sokszor kell alkalmazni. Ha jobban mozogna kihúznám. Most amúgy nem érzek már semmit, mert be mákteáztam (annyira fájt).
2021. jún. 20. 10:15
 7/10 A kérdező kommentje:
A sós víz is néha jó, mert elmúlatja a vérzést. Himalájai sóval.
2021. jún. 20. 10:17
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha valaki tud még valamit ami hatásos lehet, akkor ne fogjátok vissza. Minden házi módszert kipróbálnák :)
2021. jún. 20. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Az aloe Vera nem mérgező nem lesz tőle semmi bajod
2021. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszertár : Chlorhexamed kb. 1300 Ft, ez bombabiztos, ezt javaslom.


Rossmann, DM: Corsodyl, kb. 1500 Ft.


Mindenképpen el kell mulasztanod a gyulladást addig, amíg sort nem kerítesz a fogkövek eltávolíttatására.

A fogkőtől meg kell szabadulni mert a gyulladás olyan mértékű lehet (hiszen a fogköved napról napra gyarapszik) hogy ki kell húzni fogat, viszont onnantól érvénybe lép a dominó effektus.


Tehát most hirtelen gyulladás megszűntetése és amint lehet fogkő eltávolítás lenne a cél.


Chlorhexamed inkább.


Vedd komolyan!

2021. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!