Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után normális, ha a...

Foghúzás után normális, ha a vérdugó az íny szintje alatt van?

Figyelt kérdés

Kinek mekkora vérdugó keletkezett a kihúzott fog helyén?

2 napja húzták ki a fogam(alul, ötös fog), elég nehezen bírt vele az orvos, aztán kétszer cserélt gézt, mire elengedett, mert annyira vérzett. 30 perc után kiszedtem a gézt, és egy óriási lyuk tátongott a helyén. Volt benne némi vér, de az ínyem szintjéig nem ért fel. Olvastam, hogy lassan alakul ki, de nálam ugyan akkora maradt. Nem fáj, nincs begyulladva, csak mindenhol azt olvasom, hogy kitölti a sebet az alvadék, ezért elgondolkoztam, hogy nálam ez így normális-e.

Kontrollra nem kaptam időpontot, csak ha panaszom van, akkor menjek vissza, ezt mondta az orvos. De hogy ez most panasz-e.... Ez jó kérdés.


Köszi, ha érdemben válaszolsz. :)


2021. jún. 20. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes. Ne piszkáld!
2021. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Tapasztalatból irtad? :) Elbizonytalanodtam, ahogy olvasgattam a témában sajnos.
2021. jún. 20. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekem az összes bölcsességfogamat kihúzták (egyet véstek) plusz még pár kisőrlőt a fogszabályzáshoz. Egyik bölcsességfogamnak volt nagyon mélyen a gyökere, hatalmas lyuk volt utána sokáig, nem töltötte fel teljesen a vérdugó (igaz, azt varrták is). Ezt leszámítva semmi gond nem volt vele, vigyáztam rá meg minden, a lényeg, hogy most ne öblögesd, ne szívogasd pár napig, aztán minden rendben lesz! :)
2021. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!