Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy 14 éves fiúnak mennyibe...

Egy 14 éves fiúnak mennyibe kerül a fogszabályzó, és meddig kell hordani?

Figyelt kérdés

Én nem tudom mennyi be kerülne de már idegesít engem hogy nem olyan vagyok mint kellene kérlek segíthetek mindjárt jön a közép iskola és félek mit mondanak majd rám!

Ja és nekem van olyan kezdemény is, és most szeptemberben kezdem el a közép iskolát



2021. jún. 28. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Még jó, hogy csak egyfajta fogszabályzó létezik, A Fogszabályzó, amit a Fogszabályzóboltban tudsz megvásárolni, benyitva egy hangos köszönés után azt mondva, hogy "A Fogszabályzót szeretném megvásárolni". Az eladó válasza után elégedetten távozol az üzletből Fogszabályzóval a zsebedben.
2021. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A pontos árat és a kezelés időtartamát is csak a fogorvosod tudja megmondani.
2021. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van több típus, igen.

De nem biztos, hogy akarmelyikre van tamogatas.

2021. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Állami fogászatra menj, ott a kezelésért nem kell fizetned legalább. A fogszabalyozas nem olyan drága és folyamatában kell fizetni (pl új huzal, vagy mintavétel ára).

Minimum 1 év a szabályozás, de ez típus függő is. A leghatásosabb szerintem a tipikus fogakra ragasztott "korongos" megoldás.

2021. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A SOTE oktatóklinikán van rá támogatás gyerekeknek (18 év alatt). Nekem elég durva rendellenességekkel 2012-2015 között összesen kb 100 ezerbe került, 80 az alsó-felső rögzített készülék, 20 az éjszakai retenciós. Persze ez ma már megdrágulhatott, az egyéni problémától is függ az ár, de még mindig sokkal olcsóbb a magánnál. Nem mellesleg nagyon profik is, értenek hozzá, sok beteg választja őket. Hátrány annyi, hogy mivel oktatókórház, így tanulók is nézhetik, végezhetik a beavatkozásokat, de persze felügyelettel, irányítva, nem úgy van, hogy odaengednek bárki ügyetlent.
2021. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok típus van ezért egy fogorvost kene megkerdezni.Általába 100 ezer korul mozog de van olyan is ami 300 ezer.De ha ejszakaira gondoltal az 20-50 ezer kozott megy.
2021. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 20000 forint volt/ív, de ismerek olyat, akinek 50 volt. Van TBs támogatás, azzal kerül ennyibe. Választani nem tudsz milyen legyen a fogszabályozód, az van, amit adnak. Ha rossz nagyon a fogazatod, akkor a felragasztós fajta, abból is a fém.


Azt nem tudom, hogy mivan, ha húzni kell hozzá, hogy az mennyibe kerül, mert nekem nem kellett.


Maximum 4 évet lehet rajtad, mert 18 éves korodig kötelezően vége kell legyen a kezelésnek a TBs támogatás miatt. Amúgy meg, hogy mennyi kell... nekem 2 év volt. Mindenkinek más. Tesómnak másfél év.

2021. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 5000/fog volt a foghúzás
2021. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Pedig a húzás több 5 ezernél.

És akkor még lehet csírahiánya, kellhet implantátum is.

És igen, a készülékre is csak támogatás van.


És "korongos"(haha)ból is több féle van.

Megint olyanok írnak, akik cask tv ben láttak valakin.

2021. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9#


Itt emberek leírták, hogy NEKIK mi mennyibe került. Tájékoztatlak, hogy pl a foghúzás nem is feltétlenül kerül pénzbe, hozzánk rendszeresen utalja a fogszabis a körzetileg hozzánk tartozó gyerekek 4-es húzásait, és tb-sen végezzük, nem kerül plusz pénzbe. Ebből látszik, hogy rendelője válogatja, mi a szokás, és mi mennyibe kerül (és ez itt a tételmondat).

Igen, a hozzászólók nem említették, hogy nekik mi mindent kellett korrigálni 20e/ívért, de a kedves kérdező sem írta, így pont felesleges neked ilyen lesajnálóan kifejezned magadat, mert egyértelmű, hogy senki nem fog az ő esetére stimmelő összeget mondani, mert nem lehet. Csak saját tapasztalatokat, egy gyakorikérdéstől ennél többre nem is szabad számítani. Nyilvánvalóan el fog menni a kérdező, és meg fogja kérdezni a választott rendelőben, hogy neki mire lesz szüksége, és az pontosan mennyibe fog kerülni. Senki nem vár(hat)ja el, hogy itt kapjon pontos árajánlatot.

2021. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!