Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet kérnem ilyen fogszabályzót?

Lehet kérnem ilyen fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Úgy néz ki,hogy fogszabályzóm lesz,16 vagyok.Úgy tudom hogy 18 alatt valamilyen kedvezmény jár még a fogszabályzókra.Nos nyilván nézegettem,hogy milyen fogszabályzók is vannak és igazából amivel a legjobban "megbarátkoztam" kinézetre ,az ilyen átlátszó szerű fogszabályzó,tehát szinte nem is feltűnő.Ilyen kinézetűre gondoltam: [link]

Tudtommal a körzeti fogorvosommal kell majd beszélni,de azt nem tudom hogy az ilyen kinézetű fogszabályzókat csak ilyen speciálisabb magánrendelőkben raknak e fel.Remélem érthető voltam . :)



2021. júl. 9. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
TB támogatással ilyened nem lesz. Az a kérdés, hogy a szüleid milyen mélyen tudnak a zsebükbe nyúlni.
2021. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak fémes, TB által támogatott eszközökkel lehet.


Amit te akarsz, az kizárólag csak magán fogorvosnál van.

2021. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia, kedves kérdező!


Ilyen fogszabályzót nem ajánlok több okból is kifolyólag. Mivel ez egy más típusu fogszabályozó mint a standard, így sok probléma lehet.

Ide tartozik példáúl az is, hogy idővel akarva akaratlanul is elsárgúl így a kontraszt csúnya lesz a fogad és a fogszabályozó között, de ez fordítva is igaz. Ennek a hátránya még az, hogy gyenge fogszabályozó, hamar leeshet a brekett, vagy kitörik. Ezért én mindenkép a sima fogszabályozót ajánlom, ami fém. Lehet esztétikailag nem szép, de funkciói szenpontból strapabíróbb és olcsóbb. Minden fogszabályozósnak ezt ajánlják minden fogszabályozós orvos. Általában a fogszabályozó nem szokott nagyon sokat maradni, pár évről van szó, nekem példáúl 1,5 - 2 évig lesz, de ez orvos függő szerintem. Meg ugye ha ezt a fogszabályozót leveszik még lesznek kezeléseid, mert ha levették a fogszabályzót nincs vége a dolognak, még ugyan úgy használni kell más fogszabályozót ami kivehető.

Ez a fogszabályozós téma nem olcsó igen zsebbenyúlós dolog.


Sok egézséget kívánok és kitartást a fogszabályzóhoz.

Szépbestéd legyen!

2021. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia! :)

Ugyanilyet hordtam 4 éven keresztül. Nekem nem sárgult be, havonta tisztították és a gumit is cserélték és szép maradt. Én is szépen tisztítottam a fogam és így semmi baj nem volt. Ha betartod az étkezési szabályokat, akkor nincs sok baj vele, de ne lepődj meg, ha veled is előfordulna, ha random leesik az megesik, nem esznek meg érte újra ragasztják azt egyet azt csá. Bár én magánnál voltam, ahol fizettem szépeket és hát pénz hatására mindig kedvesebbek. A Tb csak standardet ad.

Ha van valami kérdésed még, nyugodtan írj privátban is akár, nekem volt fogszabályzóm, be lett ültetve implantátum, tömtek, húztak, gyökérkezeltek, minden is volt fogorvossal kapcsolatban. 😀

2021. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia! Nekem 3 hónap múlva rakják fel a TB támogatott fogszabimat. Alsó-felső volt 80.000 összesen +mintavételért is kellett fizetni valamennyit. Szóval hogyha nem szeretnél 100ezreket fizetni érte, minnél hamarabb kezdd el intézni, mert 2-3 hónap mire időpontot adnak konzultációra és utána még van mintavétel,röntgen és foghúzás ha kell. Ezekre is kell várni néhány hónapot. Viszont miután elmúltál 18 és még fent van, neked kell fizetni az állításokért úgy tudom. Egyébként szerintem a fém is teljesen jó, úgyis csak pár évig lesz fent:)

16/L

2021. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értem lepontozásom okát, de ettől független még válaszolok, ha a későbbiekben kérdésed lenne.
2021. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak magán doki csinálja .

Nekem is fel vetette ezt a megoldást a doki , de mivel a drót így is úgy is látszik így én úgy döntöttem , hogy legyen sima szürke fém aki akarja úgyis észre veszi legyen bármilyen fajta .

Nem a tb támogatott dolog miatt lett fém mivel magán dokihoz járok így a tb ez esetben nem játszik az átlátszót csak magán dokinál lehet csináltatni azaz a tb ismét nem játszik ez esetben

2021. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!