Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnak ajánlani olyan fogorvos...

Tudnak ajánlani olyan fogorvost aki megcsinálja a gyökérkezelést egy alkalmas ülésen ? Tudom, hogy meglehet így is csinálni, anyukamnak is mindig letömték elsőre és kapott antibiotikumot. Utána meg megkapta a takaró tömést.

Figyelt kérdés
Nekem elegem van a 3-4 üléses pénz lehúzó szemetsegekbol, volt hogy 2 alkalommal semmi panasz nem volt a fognak, de aztán meg harmadszorra is meg piszkálta na akkor jól be gyullasztotta hogy buzeralhassa meg 2x. Na nekem normális orvos kene. Budapesten vagy környéken keresek.
2021. júl. 18. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az egy alkalmas gyökérkezelés lehetséges, de ritka. Anyud pont ebbe esik bele, általában olyankor csinálják, ha koronához készítik elő a fogat és bár a tünetek nem indokolják, de a szuvasodás nagyon megközelíti a pulpát. Ilyenkor mérlegel a fogorvos, hogy vagy meggyökérkezeli most és akkor később nem lesz gond, vagy rárakja így a koronát és megkockáztatja hogy később a koronán keresztül kell gyökérkezelni (vagy rosszabb esetben húzni). De van olyan is, hogy fúrás közben orvosi hibából nyílik meg az egyébként egészséges (vagy a még menthető) fogbél, ezért kénytelen gyökérkezelni - és mivel nincs fertőzés a fogbélben, azonnal be is tömheti. De hasonló eset lehet az idősebbek kalcifikálódott csatornái is.

A három-négy alkalmas gyökérkezelés az általános eljárás, akár tetszik akár nem. Pontosan azért nem lehet azonnal letömni a csatornákat, mert nem látunk az aljára, hogy sikerült-e minden baktériumot leölni és minden csatornát felfedezni. Ezért kell mindig gyógyszeres töméssel kezdeni. Ilyen esetben ha egyből végleges tömést kap a fog, akkor is ugyanúgy fellépett volna a fájdalom. Csakhogy a megkötött végleges gyökértömést eltávolítani nem egy egyszerű dolog, főleg ha már hosszabb ideje a fogban van - annyira hogy sok esetben már csak a húzás marad.

2021. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tetszik és nem igaz ! Anyukamnak panaszos fogát csinálták nem egyet! Kapott antibiotikumot baktériumok ellen.
2021. júl. 18. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keresd fel anyukád fogorvosát.
2021. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Az egyetlen rossz indulatú, lekezelő, arrogáns kommentelő itt te vagy kérdező. Már a kérdésedből érezhető mekkora egy büdös tahó vagy, de ez az utolsó kommented kifejezetten hatásosnak sikerült, amennyiben csak egy újabb polgárpukkasztásról van szó, ami ebben a témakörben megszokottnak mondható.

Nem tetszik? Cuncipuncikám, az egész orvoslás nem arra épül, hogy neked mi tetszik, meg mi nem, nem is szempont a te véleményed, van egy diagnózis, arra van egy adekvát terápia, ha kell jó, ha nem, mehetsz ahová akarsz, pöröghetsz a hátadon, mint a büdös bogár, kirohaszthatod a szádat is, ha ahhoz van kedved. A fogorvosi rendelő - mint minden más orvosi rendelő - nem jeruzsálemi piac, ahol te mondod meg, merre vagyunk arccal előre.

Igen, vannak bizonyos idősebb fogorvosok, akik gyakran csinálnak ilyet, más kérdés, hogy full műhiba, antibiotikumot önmagában gyökérkezelés miatt nem is szabad írni, de ugye egy csomó lusta ember egy tablettától várja a megoldást, nem hajlandó abba időt és energiát fektetni, ami eleve nem egy éjszaka alatt romlott el.

Amit te akarsz, arra 2 megoldás létezik:

1. felkeresel egy régi, hanyag, "így szoktuk" orvost, aki már 10x éve valójában már nyugdíjas, ott könnyen megkapod, amit akarsz, csak aztán ne legyen rácsodálkozás, ha nem sikerül jól. Igen jó esély van arra, hogy anyukádnak valójában a foga alatt ott van egy góc, aztán majd lehet pislogni, meg sírni ríni, ha ne adj Isten valami műtét miatti góctalanítás gyanánt azt a fogát kihúzzák. Vagy beesett abba az igen kis százalékba, ahol véletlenül pont sikeres lett a kezelés.

2. Elmész egy endodontus szakemberhez, ők is adott esetben képesek egy ülésben letömni a gyökeret, dolgoznak rajta 2 órát, mikroszkóppal dolgoznak és hagyományos gyökérkezelés árának úgy a dupláját, hacsak nem mindjárt a háromszorosát fogod ott hagyni. Mivel az a technika bizony annyiba kerül. A te döntésed, a te fogad. Én, az első válaszoló, vagy bárki itt gyakorin tökéletesen jól fog aludni, bármit is csinálsz magaddal. Én pusztán ezt a ki ha én nem stílust nem tudtam megállni komment nélkül, a tapasztalat ugyanis azt mutatja, hogy az ilyeneknek van a legkevesebb okuk arra, hogy ilyen arrogánsak legyenek. Lehet megsértődni, meg hasonló szépeket és jókat kívánni, mint az előttem válaszolónak, akkor is ez fog történni, ha elátkozod itt mindenki családját.

2021. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eszem eldobom XD te komolyan azt hiszed, hogy úgy működik, hogy az ember fizet és akkor még köszönje meg, hogy fizethet? Látogass el az egyesült államok ban, na ott olyan orvosi perek vannak amit jó lenne itthon is látni, ott aztán nem így van mint Magyarországon, hogy az orvos semmiért nem felelős illetve úgy csinál ahogy akar mert h csókosok..... Korruptak meg milyen egyéb..... Ott ha fizetsz valamiért, a seggedet kinyalják a kórházban vagy bárhol! Igaz, elkérik az árát, de abban már benne van minden, úgyhogy nem azzal foglalkoznak, hogy hogyan tudnak lehúzni rólad néhány dollárral többet… Undorító ez a mentalitás.
2021. júl. 18. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fog ez történni hiába is akarod! Most kaptam infót hogy hol csinálják meg normálisan! Úgyhogy ezt mindenkinek üzenem amit elhangzott előttem egy nagy hazugság! Ugyanis vannak normális orvosok akik megcsinálják egy ülésben! Én búcsúzom kérdés továbbá nem aktuális!
2021. júl. 18. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, sikerült a kezelés?

Leírod, hogy hova mennek mentél? Mást is érdekelhet a dolog.

2021. júl. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztk ban nekem is csináltak 1 üléses gyökérkezeléseket.10+ év múlva tályogos is lett mind a röntgen szerint.
2022. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!