Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a betömött fogam,mással...

Letört a betömött fogam,mással is fordult elő ilyen?

Figyelt kérdés
És még csak nem is fáj,miért van ez?

2021. júl. 18. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Én így jártam. Mivel nem fájt nem mentem vele orvoshoz. Mimor már mehezemre esett enni vele elmentem, de sajnos későn. Ki kellett műteni.
2021. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen letört az egyik oldala, egész az íny alá, így menthetetlen volt..
2021. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De az tömött fog volt?
2021. júl. 18. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
igen
2021. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Persze. Letört, egy héttel később mentem el fogorvoshoz (nem fájt, csak egyszerűen úgy volt időm) -reccs, 16 mp alatt ki is húzta.

Nem fájt.

2021. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Uristen, ezert az a fog megmentheto. Igaz, penzbe kerul. Kompozittomessel a letort darabot ujraformazzak, de eselye van kesobb is letorni,ha tul vekony a fogdarab. Akkor jon a technikus altal egybeontott ragasztott tomes, ami eggye valva a foggal szinte nagyon stabil. Aki nem melyszegenysegben el, annak ebbe kene penzt fektetnie mas kiadasok rovasara.
2021. júl. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os! Az az úristen, hogy te ennyi információ alapján megszakérted, hogy mi menthető, meg mi nem. A "letört fog" elég sok minden lehet, kezdve a metszőfog éléről lepattant 1 mm-es darabtól az amúgy full szuvas, konkrétan kettétört nagyőrlőig és ezek között vannak átmenetek. Hogy egy letört foggal mi lesz, azt az adott szituáció mondja meg, lehet hogy csak kicsit el kell polírozni, vagy tömni, vagy gyökérkezelni és tömni, vagy kell rá betét (és nem egybeöntött ragasztott tömés - legalább akkor tudnád a nevét, ha jöttél szakérteni), vagy korona, vagy húzás mindenképpen. Javaslom tartózkodj a jövőben a véleménynyilvánításoktól ebben a kategóriában, nem csak mert magadból csinálsz hülyét (ehhez minden jogod megvan), de könnyedén félrevezethetsz másokat. Válassz egy olyan témakört, ami kicsit jobban passzol a munkádhoz, hobbidhoz, jelenlegi életedhez, mert a válaszod alapján, neked annyi közöd van a fogászathoz, mint nekem a Windsor-házhoz.


Kérdező: nem törvényszerű, hogy fájjon. Sajnos lehet már rég el is halt az a fog, de alapvetően ha a törvonal távol van a fogbéltől, akkor annak nem kell fájnia, ha a zománc alatti dentin réteg szabaddá vált, akkor az érzékeny lehet elsősorban hidegre, de még ez sem törvényszerű. Ettől függetlenül ne várj vele sokat, rögtön kérj időpontot az orvosnál, egyáltalán derüljön ki, hogy mi és miért tört le, illetve nehogy az legyen, hogy később mégis elkezd fájni.

2021. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!