Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt bölcsességfogra...

Gyulladt bölcsességfogra Algopyrin vagy Cataflam (50mg) a jobb?

Figyelt kérdés

Már kb egy hete fáj az egyik bölcsességfogam. Szerintem most nő kifele. A gyulladás terjed ide-oda, a fülre, torokra, másik fogakra, tehát elég jó a helyzet. Ez alatt a hét alatt napi 2db 50mg-os Cataflamot szedtem reggel - este. Amikor bevettem rá egy kis időre enyhült a fájdalom, de mindig vissza-vissza jön, kicsit elhúzódó dolog most ez, és ezért merült fel bennem hogy talán az Algopyrinnel jobban járnék.


Melyik a jobb választás ilyenkor?

Melyik gyógyítja a gyulladást jobban?



2021. júl. 29. 05:33
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Cataflam szerintem jobb, de abból is talán erősebb kéne mint 50mg illetve ha tanacsolhatok pluszt akkor vegyél gingisol nevű készítményt. Bármilyen mezei drogériában is kapható, kicsit ecsetelj oda ahol fáj, de az is jó ha szegfűszeget ragsz szét azon az oldalon ahol a fogad fáj, a gingisolban is az van javarészt.


Ennél is jobb ha elmész fogorvoshoz, mert ha terjed a fájdalom meg gyulladás akkor nyilván nem egészséges a fog.

2021. júl. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Fogorvoshoz kéne menni, lehet ferdén nő a bölcsességfogad és ez nyomja az idegeket, már be is gyulladt. Normál esetben kb meg sem éreznéd, hogy nő. Fogorvosnál gyorsan kiszedik és kész, ne szenvedj.
2021. júl. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem tudsz elmenni fogorvoshoz, Cataflam (abban van gyulladás csökkentő is), illetve Gingisol.
2021. júl. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a cataflam jobban hatott, mint az algopyrin.
2021. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!