Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó fogsornál, ha fogimplantá...

Alsó fogsornál, ha fogimplantátumot fognak betenni, megelőző vizsgálatként elég, ha panorámaröntgent csinálnak?

Figyelt kérdés
Fogimplantátumot fognak betenni nekem az alsó fogsoromba. Az orvos hozzáértőnek, figyelmesnek tűnt, megvizsgát és panorámaröntgent készített. A neten viszont van, ahol azt olvastam, hogy CT is kell.A felső fogsoromba is fog majd kelleni egy implantátum, arra mondta is, hogy majd CT lesz szükséges, sőt, ő vette észre a panorámaröntgenen, hogy van az arcüregemben egy alveorális ciszta, úgyhogy felülre csak akkor tehet majd be implantot, ha azt fülorrgégész megműti, de az alsó fogra azt mondta, elég a panorámaröntgen, azon eleget lát, és alulra beültethető . Illetve tényleg igaz, hogy jobb a titán, mint a cirkónium alapú implantátum?

2021. júl. 29. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy melyik anyag a jobb, de általában a felső fogsornál vannak gondok, mert ott az állkapocs szerkezete porózusos és azt már jobban meg kell vizsgálni. Nem vagyok orvos, de véleményem szerint alsó részen elég a panoráma röntgen, viszonylag jól is látszik, felső részen már a koponya bizonyos részei is belevetülhetnek. De amúgy ha megkérdezed az orvosod, hogy nem-e kellene CT, mert ezt hallottad, abból baj nem lehet.
2021. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2021. aug. 1. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!