Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 13 éves kislányomnak kilyuka...

A 13 éves kislányomnak kilyukadt alul a leghátsó foga. Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A majdnem 14 éves lányom ma szólt, hogy van egy pici lyuk a leghátsó fogán.

Minden nap rendszeresen (2x) mossa, néha-néha 1x, de nagyon ritkán. Állítása szerint szájvizet is használ. Genetika terén is minden rendben, 1 lyukas fogam van összvisz, az apjának meg 3 de hanyagságból.

A lyuk tényleg extrém pici, viszont azt mondja fáj is neki. Sose volt még eddig lyukas foga, gyönyörűek a fogai… ő az egyetlen gyermekem. Vigyem minél előbb fogorvoshoz?



2021. júl. 30. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vidd el minél előbb, csinálják meg neki ne legyen rosszabb.
2021. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, dehogy kell fogorvoshoz vinni a gyereket lyukas foggal. Majd betömi magának kenyérrel.

Eszem megáll …

2021. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy most mi a kérdés.
2021. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fogorvos. Pont azt szokta mondani, hogy kicsi lyukból előbb - utóbb nagy lesz. És akkor a gyulladásról már nem is beszélve.
2021. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy kicsit túlreagálod, nyugodj meg. Lehet, hogy a fogmosási technikával van baj például. Rendszeres fogászati ellenőrzésen volt? Vidd el orvoshoz, amint tudod, de mindenképp normálishoz, mert a legnagyobb kockázat most egy rossz élmény, ami miatt utána egész életében halogatni fogja a fogorvosi viziteket. Az orvossal beszéljék meg, hogy van-e valami szájápolási probléma, vagy csak pechje volt és azért lett a lyuk, ilyen is van.
2021. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon tulreagalod… semmi gond nincs ezzel, betomik es kesz.
2021. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, bárkivel előfordulhat. Nem kell ennyire tulreagalni. Én pl 17 éves vagyok, minden nap 3x mosok fogat elektromos fogkefével, de már három fogam tömött és kell még 1-2-t biztosan tömni, csak a fogorvos nem akarta eddig a túl kicsi lyuk miatt. Mondjuk nekem a genetika abszolút hátrány, a családomban mindenkinek nagyon rosszak a fogai, én vagyok messze a legjobb helyzetben. Szóval el kell menni fogorvoshoz és megoldodik a probléma.
2021. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, nincs ezzel semmi extra. Nekem is van csomó fogam tömve, de nem mondaná meg senki (fehér tömések, nem fájt az egész). Fogszabályzóm lesz majd, túl szorosan nőttek a fogaim, és torlódtak is sajna.
2021. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem, nem normális... Istenem...


Én napi 3* mostam fogat, most meg fogaim sincsenek már kb.


Genetika testvérem, moshatja azt a fogat napi 5* is akkor is kifog lyukadni.

2021. aug. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!