Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő eltávolítás után ez...

Fogkő eltávolítás után ez normális?

Figyelt kérdés
Ma távolították el a fogkövem, nem volt sok, mert évente 1x mindig leszedetem. Mindig is nagyon fájt az eltávolítás, érzéstelenítőt nem szoktam kérni. Most viszont úgy érzem mintha az ínyembe is belevágott volna a fogorvos az egyik fogamnál, mert rendesen vörös, gyulladt. Ez normális lenne? Eddig ilyennel sose találkoztam. Magán fogorvos ráadásul.

2021. aug. 4. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Be fog gyógyúlni, nyugi. Csak ne csesztesd. Nálam is előfordult ilyen. Kellemetlen, és fáj is, de elmúlik.
2021. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Nálam is volt ilyen.

De ott előre kaptam egy érzéstelenítőt arra a részre, mert monda a fogdoki, hogy ott valószínűleg az így is érintett lesz.

Szóval normális, de majd elmúlik.

2021. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.:)
2021. aug. 5. 00:07
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyrészről a fogkő eleve az íny szintjében, a fog és az íny találkozásánál, valamint ez alatt alakul ki leggyakrabban, tehát nyilvánvalóan hozzáér ott az orvos az ínyedhez, másként nem lehetne leszedni. Igen, ilyenkor sérül az íny és igen, ilyenkor begyulladhat JOBBAN, hiszen a fogkő miatt eleve gyulladt volt.

Másrészről magán fogorvosnak az megy, aki akar sőt, kifejezetten vannak olyan franchise-ok, akik vadásznak, a frissen végzett fogorvosokra, akiket agyon lehet dolgoztatni viszonylag kis fizetésért. Tehát az a tény, hogy mindez magán helyen történt, teljességgel irreleváns, de mint írtam, még normális is.

2021. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt előtte begyulladva az ínyem, mert mint írtam kevés fogkövem volt, amit szabad szemmel látni is alig lehetett, max vakuval. Jobban tudom szerintem, hogy milyen volt mint te.:)
2021. aug. 5. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem biztos, hogy jobban tudod, az emberek döntő többségének fogalma sincs, mi van a szájában :)
2021. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De biztos, hogy jobban tudom, mivel rendszeresen ellenőrzöm vakuval a fogaim és ínyem állapotát. Számomra kiemelten fontos az egészséges fogíny és fogazat, ezért is ijedtem meg a gyulladástól, mivel eddig ilyen sose volt.
2021. aug. 5. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!