Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás bölcsességfog...

Fogszabályzás bölcsességfog probléma?

Figyelt kérdés

Ebbe a sínes, láthatatlan fogszabályzásba vágtam bele és egyébként nagyon meg vagyok elégedve vele, de pár napja kicsit ideges lettem. Beszélgettem egy barátnőmmel és mondta, hogy neki is kéne, mert anno a bölcsességfogai eltolták a fogsorát.

Én 25 éves vagyok, egyik bölcsességfogam se bújt még elő. A fogszabályzó előtt a doki csinált röntgent, tehát gondolom mondta volna, ha lehet számítani a kinövésükre. Lehet, hogy nem fognak kinőni, vagy lehet majd a fogszabályzó kezelés végén ki kell őket műteni? A legvégén felraknak a felső fogsoromra belülre egy drótot, hogy ne csússzanak majd el, szóval remélhetőleg az egyben tartaná őket. De nyilván nem szeretném ha ez a sok pénz meg idő kárba veszne emiatt. Szerintetek?

Köszi a válaszokat!



2021. aug. 5. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Márpedig, ha egyszer beindulnak, tuti, hogy eltolják majd. Nekem a gyerekkori szabályzást is kicsit arrébb tolta az egyik felső, mert nem volt neki rendesen hely kinőni. Kerdezz rá erre a következő vizsgálaton! Viszont én is kérdeznék, mert a barátnőm pont ezen a rendszeren gondolkodik most, ez a drót, ami a végén felkerül, örökre ott marad??
2021. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rákérdezek majd, aztán ha végeztem a kezeléssel lehet kitakarítom őket😅


Igen, az ott marad örökre. De nálam pl. lehet választani, hogy éjszakai sín, amit onnantól kezdve mindig hordani kell, vagy ez a drót.

2021. aug. 5. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Egeszseges a tobbi fogad? Nekem speciel pont a harom bolcsessegfogam nincs tomve, kinottek huszeves koromra, es fogszabalyzas miatti foghuzasnal a hatalmas tomeses hatosokat huztak ki.

Ha van 28 nagyjabol jo fogad, ki lehet oket huzni. Maskulonben nem feltetlenul rossz fogak. De valoban szetcseszhetnek a fogsorod. A fogak ugyanis elore iranyba torekszenek.

2021. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!