Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elülső fogat gyökérkezelnek?

Elülső fogat gyökérkezelnek?

Figyelt kérdés
Rögtön szembe a két alsó fogamból a jobb oldali kocogtatásra fájdogál, illetve időközönként random elkezd fájni. Hidegre melegre érzékeny, sportolás közbe (lábazás) fájdogál. Elülső fogat szoktak gyökérkezelni? Vagy egyből húzni kell?

#fájdalom #gyökérkezelés #Akut gyulladás
2021. szept. 1. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen, persze hogy gyökérkezelik.
2021. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérkezelik,a fogat megtudják menteni.
2021. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyökérkezelni, persze. De az, hogy fáj, még nem indokolja. Simán lehet rajta egy kis lyuk, azt betömik, aztán boldog leszel.
2021. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát mivel pont szembe az első fogam így látható az egész. De lyuk, se megpattant zománc. Ezért gyanakszom fogbélgyulladásra. Augusztus elején kezdődött, de nem múlik el. Reménykedem, hogy talán még antibiotikummal megoldható. Ha be van gyulladva annak látszódnia kell a röntgenen?
2021. szept. 1. 21:37
 5/10 A kérdező kommentje:
*se lyuk
2021. szept. 1. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még csak a fogbél van begyulladva, az rtg-en nem látszik. Ha már a gyökércsúcs körüli szöveteket is érinti a folyamat, akkor már igen.

Ilyenkor megnézi a fogorvos, hogy vitális-e a fog. Ha elhalt, az egyenes út a gyökérkezeléshez.

2021. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lyuk trükkösen a fog oldalán is elhelyezkedhet, tehát ahol nem látod a másik fogtól.
2021. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a kérdésre válaszolok. Milyen sportot jelent a lábazás?
2021. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Konditerembe járok, és izomcsoportokra bontva edzem. Lábra viszonylag nagy súllyal és akkor nyilal.
2021. szept. 2. 07:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem gyökérkezelték a bal felső 1-est kb. 13 éve. Megbántam, de már ez van.

Iszonyatosan fájt, a falat vakartam fájdalomcsillapító nélkül, a fogorvos pedig engedett a fájdalom szülte követelésemnek, hogy mindegy mit csinál vele, csak szabadítson meg ettől a fájdalomtól. A röntgenen még nem látszott a gyulladás, de az érzékenységi próbán ordítani tudtam volna. Azóta orvost váltottam, a dokim szerint illett volna lebeszélnie az akkori orvosnak az azonnali gyökérkezelésről fájdalom ide vagy oda. Node már ez van. Szépen ki lett tisztogatva, bár mindenhol azt olvastam, hogy 3-4 év és a fog teljesen elszíneződik, én csak 1-2 éve észlelem, hogy kezd sötétedni. Ha már zavaróan elszíneződik is lehet még belülről fehéríteni, szóval nem estem kétségbe. Talán 10-15 évem még lesz a saját fogammal. 40-45 évesen az embernek meg már belefér, ha van egy-két fogpótlása nem? :D

2021. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!