Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van fájdalommentes fogorvos...

Van fájdalommentes fogorvos létezik?

Figyelt kérdés
Mert van 2 fájós fogam amit sehogy sem lehet menteni de az egyiket már kihúzták de nagyon fájdalmas volt. Olyanhoz szeretnék menni ahol nem érzem a húzást
2021. szept. 3. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem a fogorvoson múlik. Ha be van gyulladva, akkor nem lehet rendesen elérzésteleníteni, és fájni fog.
2021. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Ügyes orvos létezik, aki nem sajnálja az érzéstelenítőt. Gyökérkezelésen voltam, végül három érzéstelenítőt kaptam az ínyembe, mire nem éreztem semmit - mindössze azt, hogy valaki nyúlkál a fogamhoz, amikor az eszközökkel hozzáért, de nem volt fájdalmas, se semmilyen.
2021. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Olyan, hogy fájdalommentes nem létezik. El kell fogadni, hogy ha orvoshoz mész, ott lesznek kellemetlenségek. Az urológus sem fog soha úgy felnyúlni a hátsódba, hogy ne érezd, a vakbeledet sem veszik ki úgy sosem, hogy utána ne fájjon. Az orvos szakértelme és empátiája abban tud segíteni, hogy szándékosan ne okozzon még több kellemetlenséget. Vagyis az érzéstelenítő mennyiségét ne sajnálja például, jó technikával adja be, esetleg maga az oldat is olyan legyen, amely az adott szituációban passzol.

Ugyanakkor egy fog nem kerül olyan állapotba egyik napról a másikra, hogy már nem lehet megmenteni. Az elhanyagolásnak ára van. Vagy az, hogy a terápia lesz kellemetlen, vagy az, hogy visszafordíthatatlan károk keletkeznek (például annyi fogad elvesztődik, hogy fiatalon is már csak kivehető pótlásban gondolkodhatsz).

És igaza van az elsőnek abban, hogy ha annyira gyulladt, akkor hiába a legügyesebb orvos, nem lesz 100 %-ban fájdalommentes.

2021. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!