Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik ilyen? Minden ősszel,...

Létezik ilyen? Minden ősszel, télen ugyanígy faj a fogam, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Olyan gondom lenne, hogy természetesen van pár rossz fogam, ami kezelés előtt áll, de van egy fajta fajdalom ami előjön nálam ősszel es télen amikor a nyári meleg utan hirtelen időváltozás jön be. De mivel elkezdődött az iskola, óvoda időszak és azóta napi szinten többször jarok biciklivel szélben is az utobbi par napban jelentkezett nálam egy borzalmas fájdalom. Elkezd fájni a fogam valahol de olyankor mintha az egész fogsorom ki akarna szakadni alul felül,igy nincs konkrét fog. Csak hol alul hol felul kezdődik, elkezd feszíteni, fájnak majd egyszer csak abbahagyja. Utana van hogy orakig semmi, de ha útnak indulok tuti elkezdi amint hazaerek. Faj, de annyira probalom elviselni hogy gyógyszer ne kelljen ra, de tegnap mar este bevettem egyet es ejszaka semmi bajom mig alszok. Amint felkelek kezdődik elölről.

Valakinek volt hasonló? Fájhat attól ha biciklizés közbe a szamon veszem a levegőt, es érzem hogy huzatos, illetve a hőmérséklet változás okozhat ilyet?

Vagy ez hülyeség? Fogászati kezelése megyek október elején, de esetleg addig tudok valamit ezzel a problémával kezdeni? Nyáron semmi bajom nem volt, és ez már 3. eve elojon nalam. Először biztos voltam hogy rossz fog okozza, de miutan kihuztak megcsinaltak az akkori rossz fogaim ugyanugy elojott es csak ősszel, télen.



2021. szept. 10. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidegérzékenység. Nekem is fáj a széltől, hidegtől még az arcüregem is, a homlokom, a fogaim.
2021. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia. Nekem úgy kicsit enyhült amikor fájtak a fogaim és nyomtam a felső állkapocs csontom, a fajdalom enyhült olyankor de viszont az arcüregem olyankor zsibbad, fáj mintha meg lenne dagadva olyankor az arcom olyan érzés.

Es neked semmi nem valt be ez ellen?

2021. szept. 10. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Sállal betekerem magam. De akkor meg a számmal bepárásítom,és nedves lesz. Ez van. Hawaii-ra kell költözni :)
2021. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!