Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik fogorvos szerint...

Az egyik fogorvos szerint lyukas a fogam, a másik nem lát semmit?

Figyelt kérdés
Egyébként másik orvoshoz járok, de oda az utóbbi időben nem kaptam volna egyhamar időpontot,szóval elmentem egy új helyre, ahol közölték kb 2 hete hogy van 4 lyukas fogam. Időközben elmentem a szokott orvosomhoz is, aki azt mondta, nincs semmi probléma. Mit csináljak, most tényleg nézessem meg egy 3.helyen is?

2021. szept. 14. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel indokolta az első, hogy lyukas, és mivel a másik, hogy nem?


Mert van olyan pl (ami dilemmára adhat okot az orvosnak), hogy egy barazda el van szinezodve. Ilyenkor a fogorvos megítéli a helyzetet, csinalna oda tömést vagy sem. Ezek általában picike tomesek, eppencsak a barazdanak megfelelően futnak. De van aki inkább úgy dönt, hogy nézzük meg fél év múlva, valtozik-e.

De ez most csak egy példa volt, nyilván nemtudom, mi a teeseted.

2021. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,háromból kettő jobb arány mint kettőből egy.
2021. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Röntgenre miért nem küldtek el?
2021. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem csak a fogászatra, minden egészségügyi dologra jellemző. Egyik orvos mást mond, mint a másik. Valószínűleg ha elmész egy harmadik orvoshoz, az megint egy harmadik dolgot fog mondani. Sajnos itt sem egzakt semmi sem, bár úgy lenne. Az orvosok is csak emberek, saját szubjektív elmenyeiket használják fel a munkájuk során is. Egyet tehetsz, a megérzéseidre hallgatsz. Annak hiszel, amelyikben jobban megbízol. Nézd meg tükörbe te is. Ha látsz valami furát, furasd ki és tömesd be.
2021. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem indokolta egyikük sem, az első annyit mondott hogy ennyi lyukas van, a másik meg azt, hogy nincs egy sem.


Amúgy nem tudom miért nem küldtek röntgenre, gondolom úgy voltak vele, hogy látják szabad szemmel is, csak hát így nyilván az egyikük téved.

2021. szept. 14. 18:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem a fogorvosom, illetve akiknél eddig voltam hozzám nem értek röntgen nélkül, felvázoltak egy állapotot, de mindig az volt a végszó, hogy majd a röntgenen biztosra látszik és csak azután nyúltak hozzá bármelyik fogamhoz.
2021. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze,az enyémet se tömték volna be (elvileg) röntgen nélkül:D de mivel ezzel nem terveztem,nem álltam úgy akkor pénzügyileg hogy 4 fogtömést kifizessek egyből+szerettem volna az "eredeti" orvosommal is megnézetni, így mondtam, hogy most még ne kezdjünk bele, így meg röntgenre se küldtek. A 2. helyen meg azért nem, mert nem is látott semmi gondot.
2021. szept. 14. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem iskolafogászati ellenőrzésen azt mondta a fogorvos, hogy 14(!?) lyukas fogam van. Nem hittem el.

Azóta voltam 3 másik fogorvosnál: az első betömött kettőt, mert azokon tényleg látszódott, hogy szuvasak voltak, a többire azt mondta hogy egészséges.

Következő iskolafogászati vizsgálaton ismét jött a dr.úr a 14 lyukkal.

Ezután még két másik fogorvoshoz is ellátogattam fogszabályozás kapcsán, egyik sem említett szuvasodást, azt mondták, hogy egészségesek a fogaim. Már 2 éve járok fogszabályozásra az egyik dokihoz, aki azóta sem mondta, hogy lyukas lenne, de az iskolafogász azóta is zaklat vele. Tény, hogy nagyon vékony halvány barna csíkok vannak a barázdákban, de évek alatt nem változtak semmit, nem is fáj szóval nem hiszem hogy szuvas lenne. De iskolafogászati doki szerint az összes fogam lyukas.

2021. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4) azért egy fog lényegesen egyszerűbb mint az emberben lévő valamilyen betegség diagnosztizálása.

Lehet hogy csak pénzt akart keresni az orvos aki tömésmarathont ajánlott.

2021. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!